Wracają loty krajowe, ale z Szyman jeszcze nie polecimy

Wracają loty krajowe, ale z Szyman jeszcze nie polecimy
Od 1 czerwca rozpoczęto przywracanie lotów krajowych
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Dziś, 1 czerwca, rozpoczęto przywracania połączeń lotniczych. Najpierw powrócą połączenia krajowe, później europejskie, a na koniec międzykontynentalne. Jednak z Szyman do Krakowa pasażerowie polecą dopiero od 15 czerwca.

Dziś pierwsze loty uruchomił LOT. Pasażerowie mogą wybrać się z Warszawy do 8 miast: Gdańska, Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry. Z lotniska w Szymanach, które realizuje loty do Krakowa, pasażerowie będą mogli korzystać od 15 czerwca. Loty będą realizowane w poniedziałki i piątki.

Jednak Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA), Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oraz Główny Inspektor Sanitarny przygotowały wytyczne dla podróżnych. Pasażerowie oraz obsługa muszą nosić maski, trzeba zachować dystans społeczny, na lotniskach będzie mierzona temperatura ciała za pomocą kamer termowizyjnych, a przed wylotem każdy pasażer będzie musiał wypełnić oświadczenie o stanie zdrowia. Z kolei lotniska muszą zapewnić dostęp do środków dezynfekcyjnych. Terminale będą regularnie czyszczone.

Na pokładach samolotów przez cały lot każdy musi nosić maseczkę, którą trzeba wymienić po czterech godzinach. Personel będzie nosił maseczki i rękawiczki. Ograniczony zostanie także serwis pokładowy, aby maksymalnie zmniejszyć bezpośredni kontakt pasażerów z załogą. Napoje i przekąski będą serwowane w indywidualnych opakowaniach. Pasażerowie będą zobowiązani do wypełnienia Karty Lokalizacji Podróżnego przed lądowaniem. Urząd Lotnictwa Cywilnego zachęca również do ograniczenia bagażu podręcznego.

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

  • praiks222 2020-06-02 15:40:25 31.0.*.*
    Około 5 godzin i 30 minut jedzie się z przesiadką z Olsztyna za prawie 200 zł, w tym Pendolino z ograniczeniami. Bezpośredni jedzie od 7 godzin i 30 minut do 8 godzin i 30 minut. Do Szyman jedzie się pociągiem 50 minut za 10 zł, na przesiadkę do samolotu ma się ok 20 minut i samolotem za 99 zł w niecałą godzinę. Ktoś nie zna możliwości lotniska z Szyman
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Jyl 2020-06-01 10:49:32 31.0.*.*
    Z Olsztyna do Krakowa pociągiem ok 5 godz bez żadnych ceregieli a jadąc po bezdrożach do Szyman a potem z lotniska na Balicach do Krakowa to wyjdzie podobny czas albo i dłużej
    Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna