Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
16.08.2026 Joachima, Rocha, Stefana Pogoda 12/22

WOŚP 2022. Olsztyn ma pierwszy sztab

Monika Smolik ·
WOŚP 2022. Olsztyn ma pierwszy sztab
Ubiegłoroczny finał WOŚP w OlsztynieFot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Do jubileuszowego, bo 30. finału WOŚP, zostało ponad 100 dni. W Olsztynie zarejestrowano już pierwszy sztab, który będzie prowadził zbiórkę pieniędzy w mieście.

reklama

30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia (30 stycznia).

Dotychczas na Warmii i Mazurach zarejestrowanych zostało sześć sztabów. Jako pierwszy ze stolicy regionu oficjalnie zaczął działać sztab nr 5699 Związek Stowarzyszeń „Razem w Olsztynie”.

- Na stronie napiszemy kiedy rozpoczniemy nabór wolontariuszy i wolontariuszek - poinformowali organizatorzy sztabu.

W poprzednim roku w Olsztynie działały trzy sztaby - dwa ogólnomiejskie oraz jeden wewnętrzny w Zespole Szkół Budowlanych. Stolica Warmii i Mazur od lat włącza się w inicjatywę. Organizacją wydarzenia zajmują się organizacje pozarządowe.

Tematem przyszłorocznego finału jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Jak podkreślają organizatorzy zbiórki, rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Poza pogorszeniem ostrości wzroku najczęstszymi przyczynami leczenia są jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory.

W ubiegłej edycji w Olsztynie uzbierano łącznie ponad 359 tys. zł. Więcej: WOŚP 2021 w Olsztynie. Wiadomo już, jaką ostatecznie kwotę udało się zebrać w tym roku.

Komentarze (15)


  • złoty 2021-10-18 13:44
    Nie płacę odkąd Jurek się zaangażował politycznie.
    Odpowiedz 2 2
  • ***** *** * ************ 2021-10-16 10:17
    Brawo Owsiak i społeczeństwo zbierające kasę! Przez te 29 lat uratowaliście więcej dzieci niż kościół rzymskokatolicki przez 500lat. Kościół rzymskokatolicki skrzywdził ( łagodnie określone) za to setki tysięcy dzieci !!! Podobno w piekle jest tyle księży że niedługo będą mogli sobie zrobić własne enklawe i wybrać papieża!🤪
    Odpowiedz 10 6
  • True Kaczafi 2021-10-15 19:09
    ci lewacy? dobre sobie...
    Odpowiedz 4 14
  • wośp=Pieniądze dla owsiaka 2021-10-15 17:25
    Owsiak znowu będzie zmuszać te biedne dzieci do nieodpłatnej pracy na mrozie?
    Odpowiedz 5 16
  • taka prawda 2021-10-15 14:11
    Od razu wspomnę, że nienawidzę PIS jak ijak i ałej polityki, ale również jestem antyOwsiakowy tzn. dopóki Owsiak nie rozliczy się ile naprawdę bierze z WOŚP to nigdy nie zmienię zdania i nie wpłacę ani grosza.
    Odpowiedz 6 20

Proponowane artykuły