Woda z etykietą Warmii i Mazur pochodzi z... Wielkopolski

Woda z etykietą Warmii i Mazur pochodzi z... Wielkopolski
Jako pierwsza o sprawie poinformował lokalny oddział Telewizji Polskiej: woda z etykietą promującą Warmię i Mazury pochodzi z Wielkopolski. Urzędnicy tłumaczą, że do przetargu nie stanęła żadna firma z naszego województwa
Fot. Screen z TVP3 Olsztyn

Urząd marszałkowski stara się promować region wszędzie, gdzie tylko się da, nawet na butelce z wodą. Tyle tylko, że producent tego życiodajnego płynu jest z Wielkopolski. Czy to nie mija się z celem promocji?

Urzędnicy przekonują, że nie. Robert Szewczyk, dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaznacza, że nie chodzi o promocję konkretnej marki wody, a o to, że butelka jest nośnikiem reklamy. Promuje Warmię i Mazury.

Rozpisaliśmy przetarg. W przetargach nie można wskazywać producenta, marki czy miejsca pochodzenia. Taki jest wymóg prawny. A ktoś przecież musi być producentem takiej butelki. Wygrywa najkorzystniejsza oferta – poinformował nas Robert Szewczyk.

Dyrektor Departamentu Koordynacji Promocji zaznaczył, że postępowanie może wygrać podmiot z innego kraju, np. Estonii, Włoch czy Portugalii.

Możemy tylko liczyć na to, że jakiś producent z regionu przystąpi do przetargu. Akurat w tym przypadku, żaden przedsiębiorca z Warmii i Mazur nie wziął udziału w postępowaniu – wyjaśnił Szewczyk.

Dowiedzieliśmy się, że woda jest udostępniana na różne eventy odbywające się w regionie. Chodzi m.in. o konferencje, wydarzenia sportowe i inne, czyli wszędzie, gdzie woda się pojawia.

W pewnym momencie uznaliśmy, że butelka wody równie dobrze może być nośnikiem informacji. To się spotyka z bardzo dużą życzliwością, sympatią. Jest to popularny zabieg – dodał Robert Szewczyk.

Według informacji pochodzących z biuletynu informacji publicznej urzędu marszałkowskiego koszt jednej butelki wody z etykietą Warmii i Mazur to ok. 3,5 zł. Dla porównania litr wody z kranu kosztuje niecały grosz.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

 • Ok 2020-02-29 19:39:54 37.47.*.*
  Co do zasady przetargi publiczne wychodzą najdrożej . Jak ktoś robi coś prywatnie wychodzi znacznie taniej . Ciekawe czemu?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Młoda 2020-02-29 15:25:00 37.47.*.*
  W jednym z artykułów na tym portalu Pan Szczur udowodnił, że za rządów PO doszło do zapaści w turystyce Olsztyna i regionu. To właśnie takie jak Pan myślenie doprowadziło do katastrofy. Urząd Marszałkowski w którym Pan pracuje zachęcą do oddania 1% podatku dla organizacji z naszego regionu. Ok. Ale z drugiej strony taką promocja jak ta z wodą powoduje Pan odpływ pieniędzy do innych regionów. Jako przewodniczący Rady Miasta Olsztyna zaczyna Pan wraz z PO proces wyprzedaży naszego majątku. To też jest promocja naszego regionu? Majątek kupi ktoś spoza regionu i podatki będą wpływać do Warszawy lub Poznania. Chyba że o taką promocję Panu chodzi? Nie potrafi Pan oddzielić interesu mieszkańców od interesu partyjnego. Szkoda. Myśli Pan i działa jak typowy działacz PO. Nie wróżę Panu sukcesów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 19 9
 • MP 2020-02-29 11:04:43 88.156.*.*
  Typowe dla OLSZTYNA rządzi PO-PSL
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 7
 • R.O. 2020-02-28 19:00:38 83.6.*.*
  Co w tym zaskakującego. A gadżety promujące Polskę są z Chin. No i co? W tym przypadku butelka jest tylko nośnikiem logo Warmii i Mazur. Gadżet.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 10
2147382000