Dziś jest: 22.05.2024
Imieniny: Heleny, Ryty, Wiesławy
Data dodania: 2020-02-13 14:27

Monika Smolik

Włamywał się do mieszkań, kradł, a to nie jedyne jego przewinienia

Włamywał się do mieszkań, kradł, a to nie jedyne jego przewinienia
Fot. Pixabay.com

31-latek wykorzystywał nieobecność mieszkańców i włamywał się do ich domów, a następnie je okradał. Część przedmiotów sprzedał na złom, ale niektóre rzeczy udało się policjantom odzyskać. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

reklama

Olsztyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem, do których doszło w październiku ubiegłego roku oraz na przełomie styczni i lutego tego roku w Olsztynie. Złodziej ukradł sprzęt elektroniczny, gotówkę i metalowe przedmioty. Właściciele straty oszacowali na 3 tys. zł.

Śledczy ustalili, że sprawcą obu zdarzeń może być jedna osoba. W obu przypadkach mechanizm włamań był taki sam – sprawca wykorzystywał nieobecność lokatorów, włamywał się do sąsiednich pokoi i zabierał z nich cenne przedmioty.

Funkcjonariusze zatrzymali 31-latka z Olsztyna. Mężczyzna częściowo przyznał się do winy. Wyjaśnił, że część rzeczy zdążył już sprzedać w punkcie skupu złomu. Olsztynianin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, za co grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Jednak to nie koniec jego problemów. Okazało się, że 31-latek jest poszukiwany przez sąd rejonowy do odbycia karę 20 dni aresztu za niezapłacone grzywny. Mężczyzna trafił już do aresztu.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl