''Władza odcięła się od narodu i robią swoje szemrane interesy''. Protestowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA] [WIDEO]

''Władza odcięła się od narodu i robią swoje szemrane interesy''. Protestowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA] [WIDEO]
W sobotę po raz drugi ulicami Olsztyna przeszedł protest przeciwko władzy Prawa i Sprawiedliwości
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W sobotę (13 czerwca), już po raz drugi w Olsztynie przeszedł marsz przeciwko obecnej władzy - rządom Prawa i Sprawiedliwości. Organizatorzy tłumaczą, że są apolityczni, a protesty mają na celu "obudzenie narodu".

W sobotę w centrum Olsztyna odbył się marsz przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowany przez apolityczną grupę Warmińsko-Mazurski Strajk Generalny.

- Jesteśmy po to, aby pokazać sprzeciw obecnej władzy, która wobec naszego narodu zachowuje się nie w porządku. Łamie Konstytucję, ogranicza wolność słowa – powiedziała Izabela Pawska, jedna z organizatorek marszu.

Przedstawiciele grupy mówią, że chcą otworzyć oczy Polakom, uzmysłowić, że w kraju nie dzieje się dobrze.

- Naszym zadaniem nie jest nastawianie przeciwko sobie, bo nie chcemy się stać tymi, z którymi walczymy. Mamy za zadanie pokazanie, że coś się dzieje, żeby naród się obudził – wyjaśnił nam Damian Kurek, jeden z przedstawicieli lokalnych struktur krajowego ruchu obywatelskiego "Ogólnopolski Strajk Generalny".

I dodał: - Podzieliliśmy się na kilka grup, ale przed 20 czerwca skupiamy się na Olsztynie. Każda grupa ma swoją rolę, współpracujemy, ale gdybyśmy kontrolowali wszystkie wydarzenia w Polsce, to byśmy nie byli w stanie zorganizować tak profesjonalnie tego sobotniego marszu. Myślę, że na tyle to się rozlało po Polsce, że ludzie chcą to robić.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że są apolityczni i nie popierają, żadnej partii. Choć pojawiły się spekulacje, że związek z nimi ma Paweł Tanajno, jeden z kandydatów na prezydenta Polski, który pojawił się na marszu w Warszawie.

- Nie reprezentujemy żadnej partii politycznej, żadnego polityka, działacza. Dlaczego? Jesteśmy ludźmi, którzy są zdenerwowani na to, jak władza odcięła się od narodu i robią swoje szemrane interesy. Zgodzę się, że pan Tanajno wziął udział w marszu, ale byli też tam inni ludzie. To, co się stało w Warszawie, to był przemarsz, zebranie wszystkich ludzi, którzy patrzyli jak pan Tanajno i inni Polacy zostali spacyfikowani i potraktowani gazem, gdy dołączyła Agrounia ludzie się zdenerwowali i wyszli na centrum Warszawy. Jak wiadomo, mamy kampanię wyborczą, to każdy chce coś dla siebie ugrać – wytłumaczył Damian Kurek.

Przypomnijmy, pierwszy marsz przeciwko rządom PiS odbył się dwa tygodnie wcześniej, 6 czerwca. Wówczas organizatorzy nie uzyskali od urzędników miejskich zgody na zorganizowanie przemarszu. Jednak tym razem wydarzenie odbyło się legalnie. Wzięło w nim udział około 30 osób.

Więcej: W Olsztynie spacerowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA]

Komentarze (23)

Dodaj swój komentarz

 • Ja l123 2020-06-24 15:31:17 94.254.*.*
  Podoba mi się, niech nas pis cmoknie w Du... Brawa dla waa
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Tylko prawica 2020-06-17 20:36:52 88.156.*.*
  I tak PiS wygra :D głosujmy na PiS ! Razem jesteśmy silniejsi :*
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • PiS brak honoru 2020-06-17 05:40:59 89.228.*.*
  Dobrze tylko ludzi mało
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Meryl 2020-06-15 18:32:50 88.156.*.*
  Bo oni są zbłąkani i chodzą bez celu ulicami naszego miasta . Ale jak by obrali pożyteczny cel to wszystkim wyszło by na dobre . Niech się nie mieszają w politykę jeśli czytają i słuchają ją na ślepo i głucho. ! Durny protest . Ludzie tyłkami się z Was śmieją.
  Odpowiedz Oceń: 8 9 Zgłoś treść
 • Ottom 2020-06-15 18:28:17 88.156.*.*
  Właśnie , skoro macie czas na protesty do to dobrze korzysta się z programów 500+ itp . Ja czasu nie mam by wyjść z domu się rozerwać bo praca dom odpoczynek . A tu ewidentnie widać szanowne państwo że mają czas i pieniądze . Które programy są w użytku ?? 500+ ? 13 sta emerytura ? Najniższa emerytura która jest taka sama dla wszystkich nie ważne od stażu pracy ? Hm hm ? Czy mopsy ? Ciekawe ciekawe . Jestem rodowitym Olsztynianinem od 30 lat i od 30 lat tu mieszkam, nie życzę sobie tych idiotycznych protestów ! Puknijcie wy się w te pustostany swoje . Nie macie lepszych rzeczy do roboty ? To zamiast protestować starszym ludziom byście zakupy robili jak lubicie chodzić .
  Odpowiedz Oceń: 7 7 Zgłoś treść
 • anka000 2020-06-15 15:19:19 89.228.*.*
  Te opaski biało-czerwone to profanacja ,weźcie się lepiej do pracy ,widać że macie czas no cóż 500+
  Odpowiedz Oceń: 4 12 Zgłoś treść
 • Xyz 2020-06-15 12:02:29 88.156.*.*
  Niech rodzice tych dzieci które biorą udział z tym proteście zadeklarują się i potwierdzą to że 500+ nie biorą. Może wtedy uwierzę że ich intencje są słuszne . Bo obłuda obłudę poganiać potrafi . + Źle, ale wezmę bo mi się należy mimo że jest to sprzeczność z tym jak na to "oni" patrzą i protestują ... kto tu z kogo debila robi ja się pytam ?!
  Odpowiedz Oceń: 12 10 Zgłoś treść
 • Siema 2020-06-15 11:53:56 88.156.*.*
  Właśnie ! Święta racja ! Też mieszkam w Olsztynie i też mi te sprawy nie podobają !!!! 😠😠 Obrali sobie temat 500+ za priorytet i wszystko ku niemu sprowadzają. Takie protesty nie dadzą nic i nikomu nie są potrzebne . Każdy ma swój rozum i zagłosuje w wyborach na tego na kogo uważa , . W moim mniemaniu niby protest apolitycznych ale z góry czuć przekręt 😁
  Odpowiedz Oceń: 7 8 Zgłoś treść
 • Cześć 2020-06-15 11:47:28 37.248.*.*
  dlaczego nie protestujecie przeciwko władzom samorządowym Olsztyna które rujnują to miasto z którego śmieją się nawet Suwałki które dawno nam ponachały czy to PIS kazał wam kupować tramwaje u Turków czy to pis wybudował wam lotnisko na bezludzu czy to PIS zerwał kontrakt z hiszpanami czy to PIS nie powiększył granic miasta i nie stworzył terenów na inwestycje czy to PIS zamordował miasto czy to PIS robi remont hali za 160 mln podczas gdy nową można było wybudować za 40 czy to PIS blokował budowę nowego dworca jestem bez partyjnym mieszkańcem tego miasta i nie nawidzę idiotów robiących z siebie i swoich dzięci pośmiewisko a tak przy okazji ciekawy jestem czy bierzecie na te dzieci 500 + z moich podatków i maseczki nałóżcie bo nie życzę sobie aby jakiś debil mógł zarazić przypadkowych ludzi
  Odpowiedz Oceń: 11 12 Zgłoś treść
 • Je.....c Popaprancow 2020-06-15 11:46:49 88.156.*.*
  Bo jak by LGBT + dostało to nikt by nie miał prawa nic powiedzieć
  Odpowiedz Oceń: 5 6 Zgłoś treść