Wielki finał Mazury 7 Wonders Cup

Dobiega końca piłkarski turniej Mazury 7 Wonders Cup, w którym biorą udział drużyny żaków i orlików z województwa warmińsko-mazurskiego. Wielki finał z udziałem ośmiu ekip odbędzie się 11 czerwca w Braniewie.

Od września 2010 roku w rywalizacji wzięło udział ponad tysiąc zawodników z blisko stu zespołów. Turniej rozpoczął się od fazy grupowej (runda jesienna i wiosenna), następnie odbyły się ćwierć i półfinały. Osiem najlepszych drużyn zapewniło sobie udział w wielkim finale, który odbędzie się 11 czerwca o godzinie 10.30 w Braniewie, na stadionie miejscowej Zatoki (ul. Botaniczna 4).

W kategorii orlików do walki o mistrzostwo województwa rocznika 2000 staną ekipy Warmii Olsztyn, Concordii Elbląg, GKS-u Wikielec oraz Granicy Kętrzyn. 

Na boisku w Braniewie nie zabraknie także o rok młodszych piłkarzy. W żakach bezkonkurencyjni okazali się piłkarze elbląskiej Olimpii, Naki Olsztyn, Jezioraka Iława oraz DKS-u Dobre Miasto.

Zmagania najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu są jedną z największych piłkarskich imprez w naszym regionie. Głównym celem jest nie tylko promocja aktywnego spędzania wolnego czasu, ale i promocja Mazurskich Jezior - jedynego polskiego kandydata w światowym konkursie na 7 Nowych Cudów Natury.

 

Źródło: inf. Urząd Marszałkowski

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz