Imieniny: Bernardety, Cecylii
Data dodania: 2012-03-12 09:36

Iwona Starczewska

Warmia przebudzona

Olsztyńscy szczypiorniści w ostatnim w tym sezonie meczu rundy zasadniczej PGNiG Superligi, pokonali gospodarzy z Ciechanowa. Tym samym Warmia zakończyła rundę na 9 miejscu tabeli.

Mecz w Ciechanowie z tamtejszym Jurandem nie należał do najłatwiejszych dla obu drużyn. Obie drużyny – zarówno Warmia jak i Jurand – broniły się przed spadkiem z Superligi. Na parkiecie nie brakowało emocji i nerwowych sytuacji. Warmia w pierwszej połowie początkowo trzymała przewagę 1-2 bramek, jednak gospodarzom w pewnym momencie udało się ją zredukować. Olsztyńscy szczypiorniści nie dali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą odrobili straty zatrzymując przewagę dwóch bramek do końca spotkania.

Ostatecznie Warmia pokonała gospodarzy 29:27 i zajęła 9 miejsce w tabeli Superligi, o utrzymanie w której olsztyńscy szczypiorniści będą musieli walczyć. W play-offach Warmii nie zobaczymy – zagrają zespoły zajmujące pozycję 1-8.