Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-05-15 12:31

Redakcja

Trwają Targi Pracy UWM. To szansa, aby porozmawiać z przedstawicielami pracodawców [ZDJĘCIA]

Trwają Targi Pracy UWM. To szansa, aby porozmawiać z przedstawicielami pracodawców [ZDJĘCIA]
W Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie trwają targi pracy
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dzisiaj (15 maja) w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM odbywają się targi pracy. Jeszcze do godziny 14.00 można zapoznać się nie tylko z ofertami zatrudnienia, ale także z możliwością odbycia praktyki zawodowej, stażu czy wolontariatu. 

reklama

Targi Pracy UWM to inicjatywa Biura Karier UWM, działającego w strukturze Centrum Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym. Zorganizowane w tamtym roku przez CWO Kortowskie Targi Pracy, Staży, Praktyk i Wolontariatu na UWM cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko studentów, ale także absolwentów. Uczestnicy podkreślali, że takie spotkania pomagają młodym ludziom w poznaniu potencjalnych pracodawców i rozeznaniu, co jest potrzebne podczas rekrutacji. W tamtym roku na wydarzeniu gościło ponad 40 wystawców, w tym roku jest ich ponad 50. 

Poznać pracodawcę 

Podczas spotkania w Bibliotece Uniwersyteckiej, które potrwa do godziny 14 można zapoznać się nie tylko z ofertą pracy, ale także z możliwością odbycia praktyki zawodowej, stażu czy wolontariatu. 

–  Najcenniejsze w czasie takich spotkań jest to, że można porozmawiać bezpośrednio z przedstawicielami pracodawców, zadać pytania, na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji, ale też jaka jest specyfika samej pracy na danym stanowisku - mówi Iwona Olechnowicz, doradczyni zawodowa z Biura Karier UWM.

Na miejscu można dziś skorzystać m.in. z gogli VR, obejrzeć pojazd Służby Więziennej czy odpocząć w strefie relaksu w namiocie uniwersyteckim. 

Spotkania pomocne w planowaniu przyszłości zawodowej

Poza rozmowami przy stoiskach pracodawców można wziąć udział w prelekcjach. Przedstawiciel firmy Michelin opowiedział o "Przyszłości zawodów w przemyśle", a reprezentacja Citi Solutions Center przybliżyła temat "Przygotowanie pierwszego CV i rozmowa kwalifikacyjna". Posłuchać można było pracowników Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy zaprezentowali tę instytucję i opowiedzieli o możliwościach podjęcia pracy. 

W tamtym roku zainteresowani targami pracy byli również absolwenci. Dla nich CWO przygotowało w tym roku możliwość spotkania z Sekcją Współpracy z Absolwentami i porozmawiania m.in. o projekcie mentoringowym. 

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Zi0m 2024-05-16 08:42:38 95.160.*.*
  Wolontariat, staż, para-niewolnictwo - to czeka absolwentów, wystarczy zestawić liczbę absolwentów z ofertami zatrudnienia w Olsztynie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 2
 • Hans z wermachtu . 2024-05-15 17:35:27 88.156.*.*
  Ale na kase wystarczy mieć studia U.W.M. tyle warte studia. A jestem że wsi mam podstawówkę i jestem dyrektorem u Tuska.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 4
 • Ha ha ha 2024-05-15 12:51:30 2a01:11cf:400d:*
  He he po uwmie to dobrej pracy nie będzie, najwyżej biedra albo mcdonalds:) ludzie kto poważny przyjmie ludzi z papierem pseudouczelni gdzie na 5 w indeksie wystarczy skopiować referat z internetu?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 12

www.autoczescionline24.pl