Tragiczny wypadek pod Pieniężnem [ZDJĘCIA]

Tragiczny wypadek pod Pieniężnem [ZDJĘCIA]
Tragiczny wypadek pod Pieniężnem
Fot. Bryg. Ireneusz Ścibiorek, oficer prasowy KP PSP w Braniewie

Jedna osoba zginęła, natomiast druga walczy o życie - to efekt zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie pod Pieniężnem.

Do wypadku mercedesa e200 i holowanej przyczepy kempingowej doszło na drodze wojewódzkiej nr 510 Pieniężno-Lelkowo (pomiędzy miejscowościami Wilknity-Pajtuny).

Kierowca z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze i z impetem uderzył w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały dwie osoby. Po wydobyciu rannych osób służby ratownicze przystąpiły do udzielania pierwszej pomocy medycznej prowadząc resuscytację krążeniowo-oddechową. Po kilkudziesięciu minutach walki o życie nie udało się przywrócić czynności życiowych wobec 35-letniego kierowcy.

Kobieta, w bardzo ciężkim stanie, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie.

Na miejscu wypadku pracowali braniewscy policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku. Oprócz policjantów na miejscu wypadku pracowała załoga zespołu ratownictwa medycznego z Pieniężna, strażacy PSP z Braniewa oraz strażacy-ochotnicy z Lelkowa i Pieniężna. Rozbity pojazd oraz zniszczona przyczepa kempingowa zostały usunięte przez pomoc drogową.

Kierowca, który zginął oraz ranna pasażerka to mieszkańcy powiatu braniewskiego.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz