Rozkład jazdy MPK Ogłoszenia Katalog firm Otwarte Dane Imprezy w Olsztynie Dodaj raport Zaloguj się Menu
Na skróty
16.08.2026 Joachima, Rocha, Stefana Pogoda 12/22

Tragiczny początek majówki na jeziorze Tejstymy. Nie żyje 90-letni wędkarz

Krzysztof Brągiel ·
Tragiczny początek majówki na jeziorze Tejstymy. Nie żyje 90-letni wędkarz
Na jeziorze Tejstymy w gminie Biskupiec doszło do tragediiFot. OSP Lutry

Tegoroczna majówka na Warmii i Mazurach zaczęła się od tragedii na jeziorem Tejstymy w gminie Biskupiec (powiat olsztyński). Utonął tam 90-letni wędkarz.  

reklama

W czwartek (1 maja) służby interweniowały w rejonie miejscowości Biesówko. Najprawdopodobniej doszło tam do nieszczęśliwego wypadku z udziałem 90-letniego mężczyzny.

Według relacji świadków senior wypłynął na jezioro Tejstymy, około 200 metrów od brzegu. W trakcie wędkowania miał stracić równowagę i wpaść do wody. Z pomocą natychmiast ruszyły osoby, które tego dnia również postanowiły wybrać się na ryby.

Jak przekazał mediom podkom. Jacek Wilczewski z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, świadkowie wydobyli seniora z jeziora i przetransportowali na brzeg. Tam podjęto akcję reanimacyjną. Niestety 90-latka nie udało się uratować.

Szczegóły i okoliczności tragedii badają policja i prokuratora. Wstępne ustalenia nie wskazują jednak na to, aby w zdarzeniu uczestniczyły osoby trzecie.

Galeria

Komentarze (0)


Proponowane artykuły