Imieniny: Antoniny, Marii
Data dodania: 2023-04-23 13:59

To będzie ostatni mecz sezonu. Indykpol AZS Olsztyn marzy o złotym secie

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn w pierwszym meczu o 7 miejsce, ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa. Rewanżowe spotkanie, które będzie ostatnim występem w sezonie, już w poniedziałek w Iławie.

Po środowym starciu w Zawierciu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn pozostali na południu Polski. W czwartkowy poranek drużyna zameldowała się w Nysie, aby dzień później rozpocząć rywalizację o 7 miejsce na zakończenie sezonu. Pojedynek toczy się do dwóch zwycięstw – przy ewentualnym remisie, o końcowej klasyfikacji zadecyduje złoty set grany do 15 punktów.

Trener Javier Weber dokonał kilku znaczących korekt w wyjściowym składzie. Na boisku zobaczyliśmy: Karola Jankiewicza na pozycji rozgrywającego, Szymona Jakubiszaka i Dawida Siwczyka na środku, Bartka Lipińskiego z Kamilem Szymenderą na przyjęcia, Jana Króla jako atakującego i Jakuba Ciunajtisa na libero.

Pierwszy set piątkowego spotkania pokazał, że siatkarze potrzebują czas na wspólne zgranie w takim składzie. Akademicy z Kortowa popełniali proste błędy w obronie, jak i samej komunikacji. Efektem tego była przegrana 21:25. Podrażnieni olsztynianie w drugiej partii ruszyli do ataku. Z dobrej strony pokazali się Siwczyk oraz Szymendera. Indykpol AZS zwyciężył 25:23, doprowadzając do remisu.

To było jednak na tyle, na co było stać olsztynian w tym spotkaniu. W kolejnych partiach ponownie akademicy z Kortowa popełniali proste błędy oraz nie radzili sobie w przyjęciu, co skrzętnie wykorzystywali gospodarze. Siatkarze PSG Stali wygrali trzeciego i czwartego seta (25:17, 25:21), jak i całe spotkanie 3:1.

- Przede wszystkim nie graliśmy dziś odpowiednio dobrze w systemie, w którym gramy przez cały sezon. Drużyna wyglądała też inaczej - nie miała takiej siły ognia na zagrywce, była bardziej zbilansowana. Flotem ciężko było odrzucić zawodników Stalil od siatki. Lepsze przyjęcie i mądrzejsze rozwiązania w ataku mogły dać nam zwycięstwo - stwierdził Mateusz Nykiel po piątkowej porażce w Nysie na antenie Radia UWM FM.

W rywalizacji do dwóch zwycięstw, PSG Stal Nysa prowadzi 1:0. Rewanż już w poniedziałek (24 kwietnia, godz. 17:30) w Iławie. Jeśli olsztynianie zwyciężą, o losach rywalizacji zadecyduje tzw. złoty set do 15 punktów.

PSG Stal Nysa bliżej siódmego miejsca w PlusLidze! Indykpol AZS Olsztyn marzy o złotym secie

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:21, 23:25, 25:17, 25:21)

PSG Stal: Kamil Kwasowski, Jakub Abramowicz, Wassim Ben Tara, Rafał Buszek, Nicolas Zerba, Tsimafei Zhukouski, Kamil Dembiec (libero), Zouheir El Graoui, Patryk Szczurek, Kento Miyaura

Indykpol AZS: Karol Jankiewicz, Kamil Szymendera, Szymon Jakubiszak, Jan Król, Bartłomiej Lipiński, Dawid Siwczyk, Jakub Ciunajtis (libero), Grzegorz Pająk