Świętajno pod Szczytnem zagłębiem nielegalnego tytoniu. Wartość zabezpieczonego towaru to 5 mln zł! [ZDJĘCIA] [WIDEO]

Świętajno pod Szczytnem zagłębiem nielegalnego tytoniu. Wartość zabezpieczonego towaru to 5 mln zł! [ZDJĘCIA] [WIDEO]
Zatrzymanie osób przemycających nielegalny tytoń
Fot. KAS w Olsztynie

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie wraz z policjantami komendy wojewódzkiej zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnego tytoniu. Towar znaleziono na terenie województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

W miniony piątek (29 maja) funkcjonariusze z Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, zabezpieczyli ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Towar znajdował się na terenie województw warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.

W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrołęckim śledczy zatrzymali na gorącym uczynku trzy osoby, które przeładowywały susz z naczepy ciągnika do samochodów dostawczych. Łącznie zabezpieczono ponad 10 ton towaru.

- Podczas zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe mogą być również przechowywane na terenie gminy Świętajno w woj. warmińsko-mazurskim. Na miejscu przeszukali posesję i ujawnili kolejne 200 kg suszu tytoniowego. Zatrzymali także maszynę do cięcia tytoniu i zabezpieczyli 2,5 tys. zł w gotówce – wyjaśnia st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy KAS w Olsztynie.

Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 5 mln zł.

Wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 250 tys. zł i 20 tys. zł.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Kaczor 2020-07-05 16:56:50 188.146.*.*
    Niech sprawdza walki Szum owski go, Rydzyka i jego pseudo fundacje a okaże się kto kogo okrada
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • sprawiedliwosc 2020-06-04 12:22:40 37.47.*.*
    Co to jest w porównaniu ze zlodziejstwem w rządzie
    Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna