Światowy Dzień bez Samochodu. Właściciele aut pojadą darmową koleją w obrębie granic Olsztyna

Światowy Dzień bez Samochodu. Właściciele aut pojadą darmową koleją w obrębie granic Olsztyna
22 września obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu, dlatego w obrębie Olsztyna kierowcy pojadą darmową koleją
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

We wtorek, 22 września, obchodzimy Światowy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji PKP POLREGIO przygotowało właścicielom aut niespodziankę: w obrębie granic administracyjnych Olsztyna będzie funkcjonowała darmowa kolej.

22 września z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, wszyscy właściciele i współwłaściciele samochodów będą mogli odbyć darmową podróż pociągami POLREGIO w granicach administracyjnych Olsztyna. Oferta dotyczy przejazdów pomiędzy przystankami Olsztyn Główny, Olsztyn Zachodni, Olsztyn Śródmieście, Olsztyn Gutkowo oraz Olsztyn Dajtki.

Warunkiem skorzystania z bezpłatnych przejazdów będzie okazanie dowodu rejestracyjnego samochodu i dokumentu potwierdzającego tożsamość podróżnego.

- Dzień bez Samochodu to doskonała okazja, aby kształtować nawyk korzystania z transportu publicznego – mówi Elżbieta Załuska, Dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Zakładu POLREGIO. – W ostatnim czasie tak wiele mówi się o tym, jak ogromny wpływ na środowisko mają nasze codzienne działania. Rezygnacja z samochodu na rzecz np. pociągu to doskonały element dbałości o środowisko naturalne.

Oferta jest skierowana nie tylko do mieszkańców Olsztyna, ale także do tych osób, które tego dnia zdecydują się odwiedzić stolicę Warmii i Mazur.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz