Dziś jest: 03.12.2023
Imieniny: Franciszka, Kasjana
Data dodania: 2023-11-21 14:45

Redakcja

Świąteczny szał taneczny: turniej Very Merrry DANCEfloor okazją dla młodzieży do zaprezentowania umiejętności

Świąteczny szał taneczny: turniej Very Merrry DANCEfloor okazją dla młodzieży do zaprezentowania umiejętności
W poprzedniej edycji turnieju z marca 2023 udział wzięło 170 osób. Grudniowe wydarzenie ma przyciągnąć ok. 200-250 tancerzy
Fot. ARToffNIA

Już w sobotę (2 grudnia) odbędzie się Turniej Tańca dla Dzieci i Młodzieży Very Merry DANCEfloor. Ta wyjątkowa impreza to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności. Szansę na wykazanie się będą mieli amatorzy z Warmii i Mazur.

reklama

Turniej Very Merry DANCEfloor odbędzie się w sobotę (2 grudnia) w Auli Widowiskowo-Konferencyjnej im. Anny Wasilewskiej przy ul. Ernesta Kościńskiego 11. Adresowany jest do tancerzy amatorów o różnym stopniu doświadczenia tanecznego z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Wydarzenie ma na celu propagowanie tańca współczesnego i nowoczesnego w regionie, wzbogacenie oferty kulturalno-artystycznej miasta, zainteresowanie mieszkańców kulturą niekomercyjną oraz zaprezentowanie szerszej publiczności umiejętności i osiągnięć tancerzy z Warmii i Mazur.

Warunkiem uczestnictwa w turnieju jest samodzielne przygotowanie choreografii, muzyki i kostiumu według własnej wizji artystycznej - bez udziału instruktora. Wydarzenie to stwarza więc dzieciom i młodzieży szansę zaprezentowania swojej w pełni autonomicznej pracy twórczej. Młodzież ma tym samym możliwość konfrontacji swoich umiejętności, wyrażenia emocji, wystąpienia przed szerszą publicznością, co zwykle procentuje wzmocnieniem pewności siebie i wzrostem kompetencji społecznych. 

Przewidujemy udział ok. 200-250 tancerzy z regionu - przekazuje Monika Sobota z Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, będącej jednym z organizatorów turnieju. Realizowana kolejny rok z rzędu impreza będzie podzielona na trzy kategorie taneczne: art dance, street dance oraz open. Każda z nich zostanie podzielona na podkategorie grupowe: solo, duety, formacje oraz rodzic/e plus dziecko/dzieci. 

Wiosenna edycja konkursu (o nazwie Funny Bunny DANCEfloor) odbyła się w marcu. Na deskach Auli Kongresowej Centum-Konferencyjno-Szkoleniowego UWM zaprezentowało się 170 młodych tancerzy z takich miejscowości jak Olsztyn, Lidzbark Warmiński, Giżycko czy Mikołajki. 

Głównym partnerem wydarzenia jest Michelin, a honorowymi patronami - marszałek warmińsko-mazurski Marcin Kuchciński oraz starosta olsztyński Andrzej Abako. 

Patronem medialnym wydarzenia jest portal regionalny Olsztyn.com.pl.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • wyborca PiS 2023-11-21 23:18:07 176.221.*.*
    Kobiety w takich figurach nie powinny pozować do zdjęć!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 6
  • Marx 2023-11-21 17:08:17 88.156.*.*
    Tylko bboying ( break dance ) reszta to bzdury.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6

www.autoczescionline24.pl