Studenci UWM wracają na uczelnię, ale nie wszyscy

Studenci UWM wracają na uczelnię, ale nie wszyscy
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie zdecydował, że część studentów oraz pracowników wróci na uczelnię. Pierwsze zajęcia mają się odbyć 26 kwietnia, jednak dotyczy to tylko jednego kierunku.

W komunikacie rektor UWM, dr hab. Jerzy A. Przyborowski poinformował, że część studentów i pracowników powróci na uczelnię.

W związku z poprawiającą się sytuacją epidemiczną w mieście Olsztynie i regionie, przywracam częściowo realizację zajęć dydaktycznych w siedzibie Uczelni od dnia 26 kwietnia 2021 roku. Mając na celu uniknięcie gwałtownej kumulacji liczby studentów realizujących zajęcia w siedzibie Uczelni, w pierwszej kolejności w pełnym zakresie uruchomione zostają zajęcia na kierunku weterynaria. Przywracam również możliwość realizacji badań laboratoryjnych w ramach wykonywanych prac magisterskich.

Na pozostałych kierunkach zajęcia będą przywracane stopniowo po 4 maja 2021 r. w porozumieniu i za zgodą Prorektora ds. kształcenia

- czytamy w komunikacie.

Przypomnijmy, że od poniedziałku, 26 kwietnia, w 11 województwach, w tym w warmińsko-mazurskim, zostaną poluzowane obostrzenia. Przywrócona zostanie m.in. nauka hybrydowa w klasach I-III. Salony kosmetyczne i fryzjerskie wznowią działalność.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz