Data dodania: 2024-04-21 18:44

Emil Marecki

Stomilanki bez szans z wiceliderem ze Szczecina

Spotkanie Stomilanek z drużyną ze Szczecina rozegrano na Dajtkach

Piłkarki Stomilanek Olsztyn doznały 14. porażki w rozgrywkach Orlen Ekstraligi kobiet. Tym razem podopieczne Dariusza Maleszewskiego przegrały z wiceliderem tabeli Pogonią Szczecin.

Olsztyńskie zawodniczki słabo weszły w mecz, bo już w trzeciej minucie spotkania przegrywały 0:1. Bramkę z rzutu karnego strzeliła Emilia Zdunek. Stomilanki się nie załamały, tworzyły akcje ofensywne, ale to drużyna gości strzelała bramki. Jeszcze przed przerwą gola dla Pogoni strzeliła Kornelia Okoniewska. Te same zawodniczki strzeliły po jednym golu w drugiej połowie. Ostatecznie Pogoń wygrała w Olsztynie 4:0 i tym samym powtórzyła wynik z rundy jesiennej.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu - mówił po spotkaniu Dariusz Maleszewski, trener Stomilanek. - Jesteśmy w dobrej dyspozycji i formie. Mimo tego, że straciliśmy pierwszą, drugą bramkę, to cały czas atakowaliśmy i mieliśmy swoje sytuacje. To, że padła trzecia, czwarta bramka, to nie ma najmniejszego znaczenia. Budujemy się na kolejne mecze, które będą bardzo istotne w kontekście utrzymania. Pomimo dużego tempa nasze dziewczyny do końca walczyły i realizowały założenia. Szkoda, że nie strzeliliśmy jedne czy dwóch bramek, bo zasłużyliśmy.

Sytuacja w tabeli Stomilanek jest tragiczna, olsztynianki do bezpiecznego miejsca tracą siedem punktów. - Wiara w utrzymanie jest cały czas - dodaje Maleszewski. - Przed nami bezpośrednie spotkania, w nich trzeba szukać kompletu punktów i zobaczymy, co czas pokaże. Najważniejsze, że zespół walczy o korzystny wynik przez całe  spotkanie.

W kolejnym spotkaniu Stomilanki zagrają na wyjeździe z Medykiem Konin. W sobotę (27 kwietnia) spotkają się dwie najsłabsze drużyny w tym sezonie.

Mecz na żywo oglądała selekcjoner reprezentacji Polski Nina Patalon. W olsztyńskim klubie mają nadzieję na powołania młodych zawodniczek olsztyńskiego klubu do reprezentacji młodzieżowych Polski.

KKP Stomilanki Olsztyn - Pogoń Szczecin 0:4 (0:2)

0:1 - Zdunek 3'
0:2 - Okoniewska 36'
0:3 - Zdunek 61'
0:4 - Okoniewska 87'

Stomilanki: Sikora - Żukowska (76' Kamala), Skrzypińska, Libera (66' Czarnecka), Kędzia, Taranowska, Sokołowska, Osajkowska, Kałużna, Marques, Brown