Data dodania: 2022-07-24 20:49
Ostatnia aktualizacja 2022-07-25 15:08

spk

Stomil zdemolował rezerwy Zagłębia Lubin [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Wow!" - tak wielu kibiców reagowało na tak wysokie zwycięstwo podopiecznych Szymona Grabowskiego nad rezerwami ekstraklasowego Zagłębia Lubin

Piłkarze Stomilu Olsztyn wywalczyli komplet punktów w starciu z rezerwami Zagłębia Lubin. Podopieczni Szymona Grabowskiego remisowali do przerwy 1:1, a całe spotkanie wygrali 6:2!

Trener Szymon Grabowski nie dokonał żadnej zmiany w porównaniu z wyjściową jedenastką z poprzedniego meczu. Przypomnijmy, że tydzień temu Stomil Olsztyn zremisował na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. W pięciu transferów dokonanych w tym tygodniu na ławce rezerwowych zasiedli Bartosz Waleńcik oraz Marek Niewiadomski.

Goście wyszli na prowadzenie w 35 minucie. Z prawej strony piłkę dośrodkował w pole karne Adam Ratajczyk, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Cheikhou Dieng i głową wpakował piłkę do siatki. Nasi obrońcy ewidentnie zaspali w tej sytuacji, a już wcześniej wykazywali się słabą grą, bo drużyna gości stwarzała sobie sobie groźne sytuacje. Stomil do straty utraty gola grał niemrawo, bez pomysłu, stwarzając zagrożenie jedynie z po kontrach. Jedna taka sytuacja powinna zakończyć się golem. Piotr Kurbiel zagrał w kierunku Huberta Krawczuna, ale ten nie potrafił wygrać pojedynku biegowego z obrońcą gości.

W 41 minucie Stomil powinien doprowadzić do wyrównania. Gospodarze wykreowali fajną akcję, w polu karnym Karol Żwir przytomnie podał do Dawida Kalisza, a ten niestety trafił tylko w poprzeczkę. Do wyrównania doszło w 43 minucie za sprawą Filipa Wójcika, który będą sam na sam z bramkarzem strzelił gola. Dla piłkarza pochodzącego z Mrągowa było to premierowe trafienie w barwach "Dumy Warmii".

W przerwie spotkania trener Grabowski dokonał dwóch korekt w składzie. Na boisku pojawili się Igor Kośmicki oraz Lukáš Kubáň.

Stomil rozpoczął drugą połowę od mocnego uderzenia, bo w przeciągu trzech minut wywalczył dwa rzuty karne. Najpierw 53 minucie faulowany w polu karnym był Jakub Tecław, a gola pewnie zdobył Piotr Kurbiel, a w 56 minucie sfaulowany został Hubert Krawczun, a gola strzelił wspomniany wcześniej Tecław. Zagłębie II Lubin zapłaciło za błędy młodości.

Stomil nie poprzestał na dwubramkowym prowadzeniu, bo chciał przed własną publicznością wygrać jak najwyżej. W 62 minucie bramkarz Zagłębia Szymon Weirauch popełnił błąd i minął się z piłką, a do pustej bramki trafił Kurbiel.

W 70 minucie źle wypiąstkował piłkę Jakub Mądrzyk i gola numer dwa dla Zagłębia strzelił Barłomiej Kłudka. Pięć minut później Stomil dał odpowiedź. Trzeci rzut karny podyktował arbiter Filip Kaliszewski z Gdańska. Faulowany był Krawczun, a gola zdobył Karol Żwir. W tej sytuacji drugą żółtą kartkę obejrzał Filip Kocaba i goście mecz kończyli w dziesiątkę. Bramkę na 6:2 strzelił Karol Żwir, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Filipa Wójcika.

Kolejne spotkanie Stomil Olsztyn rozegra na wyjeździe z Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się 1 sierpnia w poniedziałek

Stomil Olsztyn - Zagłębie II Lubin 6:2 (1:1)

6:2 - Karol Żwir 86'

Stomil: Jakub Mądrzyk - Filip Wójcik, Szymon Dowgiałło (46' Igor Kośmicki), Jakub Tecław, Mateusz Jarzynka (46' Lukáš Kubáň), Michał Karlikowski (67' Marek Niewiadomski), Karol Żwir, Hubert Krawczun, Shun Shibata (76' Maciej Spychała), Dawid Kalisz, Piotr Kurbiel (76' Bartosz Florek)

Zagłębie II: Szymon Weirauch - Bartłomiej Kłudka, Kacper Lepczyński, Mateusz Kizyma, Kamil Sobczak, Adam Ratajczyk (57' Kacper Terlecki), Filip Kocaba, Dawid Pakulski (82' Jakub Kolan), Szymon Kobusiński (78' Kacper Masiak), Cheikhou Dieng (57' Mateusz Chmarek), Oliwier Sławiński (78' Wojciech Szafranek)

Żółte kartki: Wójcik, Żwir, Dowgiałło, Niewiadomski (Stomil); Lepczyński, Kocaba, Kłudka, Pakulski (Zagłębie II)

Czerwona kartka: Filip Kocaba (73', Zagłębie II, za drugą żółtą)

Sędziował: Filip Kaliszewski (Gdańsk)

Widzów: 1285

* * *

Jarosław Krzyżanowski, trener Zagłębia II: - Do 40 minuty wszystko przebiegało tak, jak sobie zaplanowaliśmy, czyli posiadaliśmy inicjatywę i Stomil niewiele mógł zrobić do tego momentu. Powinniśmy strzelić jeszcze jedną albo dwie bramki. Końcówka to błąd w ustawieniu, Stomil to wykorzystał i strzelił bramkę. Uczulaliśmy nasz młody zespół, że Stomil może troszeczkę zmienić sposób gry, ustawienie i wyjdzie na pewno mocno zdeterminowany. Tak się stało. Dodajmy jeszcze do tego te dwa rzuty karne, które pan sędzia zagwizdał. Nie mówię, że ich nie było, ale to miało ogromny wpływ na nasz młody zespół. Mało który zespół poradziłby sobie w takiej sytuacji, a patrząc na naszą młodą kadrę, widać było, że po tych sytuacjach nie udźwignęliśmy tego i tak naprawdę tej całej determinacji Stomilu w drugiej połowie. Jestem zadowolony z pierwszej połowy, z drugiej oczywiście nie. Gratuluje trenerowi, bo myślę, że bardzo dobra druga połowa.

Szymon Grabowski, trener Stomilu: - Przygotowując się do tego spotkania, bardzo chcieliśmy przywitać się z naszą olsztyńską publicznością zwycięstwem. W najskrytszych marzeniach nie spodziewaliśmy się, że ten wynik będzie tak okazały. Jeśli chodzi o aspekt widowiskowy, kibice mogą być zadowoleni, bo tych bramek strzeliliśmy sześć, mogliśmy jeszcze kilka, ale summa summarum cieszymy się z tych trzech oczek. Zgodzę się z opinią, że do 40 minuty to my mieliśmy problem, jeśli chodzi o grę, taką którą chcieliśmy grać. Materiał do analizy mamy, nie tylko z tych 40 minut, ale z całego spotkania. Dzisiaj się cieszymy, ale od jutra już wyciągamy wnioski z tego, co było źle, bo pierwsza połowa nie przebiegała pod nasze dyktando i nie przebiegła po naszej myśli, ale to było spowodowane mądrą, odważną grą młodych chłopaków z Lubina, których wyszkolenie techniczne w pewnych momentach pokazało, nie tylko w pojedynkach jeden na jeden, że mamy problem. Warunki atmosferyczne, czyli wiatr, też miały znaczenie, jeśli chodzi o pierwszą połowę, ale w drugiej też. Zdecydowanie łatwiej się grało w pierwszej połowie drużynie z Lubina, w drugiej naszej. Nie zmienia to faktu, że cieszymy się z trzech punktów, ale zdajemy sobie sprawę jaka ta liga będzie dla nas ciężka i mam nadzieję, że wnioski, które wyciągniemy po tym spotkaniu. pomogą też tej młodej drużynie, która nie jest nie wiadomo jak doświadczona. Jest gros chłopaków, którzy debiutują na tym poziomie rozgrywkowym, debiutują w tej drużynie, ten zespół się cały czas tworzy. Mam nadzieję, że będziemy wyciągali wnioski po takich spotkaniach, gdzie kibic będzie uradowany, a my z pokorą i chłodną głowa będziemy przekazywali zespołowi to, nad czym musimy jeszcze pracować. Jeżeli tak, to na pewno z takim entuzjazmem z jakim tu przyszedłem, z jakim przyszli wszyscy nowi zawodnicy, będziemy budować coś fajnego, coś, z czym masa ludzi będzie się utożsamiała.