Dziś jest: 20.05.2024
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Data dodania: 2013-10-27 14:08

Stomil pokonał gości z Brzeska

W drugim spotkaniu przed własną publicznością piłkarze Stomilu Olsztyn pod wodzą nowego szkoleniowca - Adama Łopatko - odnieśli drugie zwycięstwo. Zasługa jest tym większa, iż zespół gości nie leżał olsztynianom od kilku rund.

Znakomicie olsztynianom ułożył się początek spotkania. W 6 minucie metr przed polem karnym faulowany był Dominik Kun. do piłki podszedł etatowy wykonawca rzutów wolnych - Paweł Głowacki. Tym razem również idealnie przymierzył i posłał piłkę nad murem gości. Zaskoczony bramkarz Okocimskiego był bez szans na obronę strzału defensywnego pomocnika Stomilu.

Gospodarze poszli za ciosem. Raz po raz atakowali pressingiem już na połowie rywala. Goście z Brzeska w pierwszej połowie ograniczali się jedynie do strzałów z dystansu, czy też długim rozgrywaniu piłki w środkowej strefie boiska. Olsztynianie natomiast grali z polotem, zmieniali swoje pozycje, jak również sporą liczbą zawodników przemieszczali się pod okolice pola karnego przeciwka. To przyniosło skutek już w 27 minucie spotkania kiedy po jednej z kontr Janusz Bucholc dośrodkował na 12 metr i strzałem z pierwszej piłki - niewątpliwie najlepszy na boisku - Dominik Kun pokonał bramkarza gości.

Druga część meczu nie była już tak porywającym widowiskiem. Olsztynianie, choć zupełnie niepotrzebnie, skupili się na szanowaniu piłki oraz rozbijaniu ataków przeciwnika przez co goście z Brzeska mieli kilka szans na podwyższenie wyniku jednakże znakomicie w bramce spisywał się Piotr Skiba. Niestety, ale w 72 minucie z powodu urazu przy jednej z interwencji, olsztyński bramkarz musiał opuścić plac gry. W jego miejsce wszedł 21-letni Dawid Mieczkowski, wychowanek Pisy Barczewo, a wcześniej zawodnik... Okocimskiego Brzesko. Wynik jednak do końca spotkania już się nie zmienił.

Następny mecz piłkarze Stomilu rozegrają w ramach 15. kolejki I ligi na wyjeździe z GKS Katowice. Mecz odbędzie się 2 listopada o godz. 17:30. Olsztyńscy kibice już teraz zapraszają na ten wyjazd. Koszt wyjazdu pociągiem w obie strony do Katowic to 65 zł. Bilet na mecz to 10 złotych.

Wypowiedzi pomeczowe:

Piotr Stach, szkolenioweic Okocimskiego Brzesko: Gratuluję gospodarzom zwycięstwa. Zasłużone trzy punkty dla Stomilu, ale mogliśmy trochę namieszać, bo w drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji. Patrząc z perspektywy całego spotkania, kluczem do sukcesu dla trenera gospodarzy była pierwsza połowa. My byliśmy w niej słabo skoncentrowani

Adam Łopatko, trener Stomilu Olsztyn:  Mnie bardzo cieszą trzy punkty i to, że nam wyszło kilka rozwiązań w szybkim ataku. W drugiej połowie też mieliśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystaliśmy pod koniec meczu. Ta druga połowa była słabsza, jeżeli chodzi o organizację gry. My chcieliśmy się przyczaić, bo wiedzieliśmy, że Okocimski się otworzy. Cieszę się, że tak dobrze się to wszystko skończyło, oprócz tych urazów w zespole. Mamy trzy kontuzje kluczowych piłkarzy. Diagnozy będą najwcześniej poniedziałek-wtorek. Punkty z Okocimskim, który nigdy nam nie leżał są bezcenne i dająnam szansę na odbicie się od dna.

Stomil Olsztyn - Okocimski Brzesko 2:0 (2:0)

1:0 - Paweł Głowacki 7'
2:0 - Dominik Kun 28'

Stomil Olsztyn: Skiba (72' Mieczkowski) - Bucholc, Kucharski (90' Mroczkowski), Remisz, Hempel, Jegliński, Głowacki, Lech, Kun, Bzdęga, Łukasik (51' Żwir)

Okocimski Brzesko: Pączek - Wieczorek, Jacek, Ryś, Sobotka, Stefański (69' Smoliński), Żołądź (46' Szewczyk), Nawrot,  Buras (75' Cebula), Darmochwał, Wojcieszyński

Źółte kartki: Łukasik, Żwir (Stomil), Jacek, Darmochwał (Okocimski)

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)