Stadion II-ligowego Sokoła Ostróda: wyłączone trybuny, telebim nie działa, oświetlenie gaśnie...

Stadion II-ligowego Sokoła Ostróda: wyłączone trybuny, telebim nie działa, oświetlenie gaśnie...
Stadion miejski w Ostródzie, na którym gra miejscowy Sokół

Przybladła uroda ostródzkiego stadionu, uważanego za najlepszy w regionie.

Ostróda miała swego czasu niebywałe szczęście. Przed organizowanymi w naszym kraju piłkarskimi mistrzostwami Starego Kontynentu Euro 2012, obecni wicemistrzowie świata Chorwaci upatrzyli ją sobie na bazę pobytowa. Jednym z warunków było udostępnienie im odpowiedniego stadionu na treningi. Warunek został spełniony i w ten sposób powstał nowoczesny obiekt, uważny przez wielu za najlepszy na Warmii i Mazurach. Jednak reprezentacja Chorwacji odwróciła się w końcu plecami do Ostródy i powstałego stadionu, wybierając na miejsce swego pobytu Warkę koło Warszawy.

Przez minione 10 lat ostródzki stadion nie miał szczęścia do organizowania na nim wielu atrakcyjnych spotkań o dużym ciężarze gatunkowym, przynoszących jego gospodarzom i organizatorom dopływ solidnej gotówki. Siłą rzeczy nie starczało, i nie starcza, pieniędzy na jego właściwą eksploatację i konserwację. W ten sposób obiektowa chluba miasta nie jest już w pełni tym stadionem, którego istnienia zazdrościły Ostródzie wszystkie piłkarskie kluby naszego województwa i nie tylko naszego. A to m.in. dlatego, że zostały wyłączone z użytkowania odkryte trybuny, że telebim nie działa tak jak powinien, że oświetlenie gaśnie podczas spotkań, że murawa nie jest już podgrzewana…

Właścicielem stadionu jest miasto Ostróda, a jego gospodarzem Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, którym kieruje Tadeusz Czyczel. Zapytaliśmy go czy jest jakaś szansa na wyhamowanie tej dekapitalizacji?

- Obiekt nasz w dalszym ciągu jest postrzegany jako jeden z najlepszych w naszym województwie i nie tylko - odpowiedział nam dyrektor OCSiR. - To, że imprezy dużej rangi nie odbywały się na tym stadionie w wydaniu seniorskim, było podyktowane brakiem hotelu o wysokim standardzie. Myślę, że to się zmieni po oddaniu do użytku w 2021 roku hotelu Radisson Bl, który znajduje się w odległości 150 metrów od naszego obiektu. W poprzednich latach baza hotelowa była wystarczająca więc mieliśmy imprezy z kadrami młodzieżowymi Polski. To, że obiekt wymaga remontu, nie podlega dyskusji, a stało się tak, bo przez poprzednie lata nie były prowadzone na bieżąco prace remontowe, a teraz trzeba robić gruntowny remont. Budżet miasta nie jest workiem bez dna i potrzebne jest racjonalne wydatkowanie tych pieniędzy. Będąc dyrektorem od przeszło roku staram się utrzymać te obiekty w takim stanie, aby można z nich korzystać. Naprawy trybun to nuta przyszłości, ponieważ restauracja ich po błędach przy odbiorach końcowych ciągnie się do dzisiaj. Natomiast jeżeli chodzi o telebim i oświetlenie to są one naprawiane na bieżąco.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • zorro 2020-12-13 03:50:57 89.64.*.*
  po prostu rządzący na Warmii mają w d...pie sport i to trzeba pokazać im przy urnach w Ostródzie i Olsztynie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • Allensteiner 2020-12-12 15:03:52 188.146.*.*
  Istniejący 4**** hotel ma zbyt niski standard dla pana dyrektora ? A kogo on chce gościć na tym zawszawionym stadionie zbudowanym w ramach przekrętu miejscowych kolesi ? Królewskich z Madrytu ???
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 1
 • raad 2020-12-12 14:53:49 46.186.*.*
  I tak to jest w tym kraju. Po co naprawić cieknący dach za 100zł skoro można wymienić cały za 10000zł. Po co na bieżąco łatać dziurawe ulice, skoro za 10 lat i tak się wymieni całą nawierzchnię. Dobrym przykładem jest nasz stadion, który powstał dużym nakładem pieniędzy, czasu i ludzkiej pracy a dziś jest pomalowaną ruiną, która chyba nigdy żadnego porządnego remontu nie przeszła (oprócz murawy). Tak właśnie wygląda szacunek do czyjejś pracy i do własnego mienia miłościwie nam panujących. Np w Olsztynie stadion się rozpada, obiekty Warmii są już w rozsypce, ale wszyscy w UM i w MOR (S już tam nie ma przypominam) udają, że nie widzą. To pewnie słońce odbijające się od Krzywego ich oślepia.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6