Sprawa śmiertelnego wypadku motocyklisty z udziałem policjantów. Na jakim etapie jest śledztwo?

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku motocyklisty z udziałem policjantów, do którego doszło w kwietniu pod Dobrym Miastem. Sprawa wciąż wzbudza wiele kontrowersji, dlatego postanowiliśmy się dowiedzieć, na jakim etapie jest śledztwo.

Do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który się zauważył, że w ostatnich tygodniach sprawa śmiertelnego wypadku motocyklisty ucichła.

- Sprawa mocno mnie interesuje, bo sam jestem motocyklistą. Dzwoniłem nawet do prokuratury, ale powiedzieli, że nie mogą mi udzielić żadnej informacji w tej sprawie – przyznał nasz czytelnik.

Przypomnijmy, zdarzenie, do którego doszło w kwietniu bieżącego roku w okolicach Dobrego Miasta, było kontrowersyjne, bo pojawiły się spekulacje, że po poszkodowanym przejechał policyjny radiowóz. 23-latek uciekał przed patrolem. W pewnym momencie radiowóz wyprzedził mężczyznę, który po przejechaniu około 250 metrów przewrócił się i zginął na miejscu.

Z sekcji zwłok wynika, że przyczyną zgonu były obrażenia tułowia doznane najprawdopodobniej na skutek przejechania przez samochód.

Postanowiliśmy zapytać prokuratora, na jakim etapie jest śledztwo i czy już ktoś usłyszał zarzuty, a także czy śledczy posiadają nagranie tragicznego momentu np. z radiowozu.

- W Prokuraturze Rejonowej w Giżycku nadal prowadzone jest śledztwo w sprawie śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 22.04.2019 r. w okolicach Dobrego Miasta. Aktualnie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Jednocześnie nadmieniam, iż z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, nie jest możliwe ujawnienie szczegółów już zebranego materiału dowodowego – poinformował nas Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Zed 2019-10-20 22:11:46 88.156.*.*
    Jeżeli Policja nakazuje się zatrzymać to to robimy. Jeżeli uciekamy to miejmy świadomość tego iż możemy zginąć. Policja miała prawo go ścigać ponieważ mógł to być mordercą, diler, gwałciciel, złodziej który ukradł właśnie ten motocykl. Kto mógł to wiedzieć że to był normalny gość który uciekał dla zabawy. Według mnie to w takich sytuacjach powinni strzelać a nie bawić się w pościgi.
    Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść
  • Xnx 2019-10-20 08:50:21 188.147.*.*
    Podejrzewam że temat wyciszą w obecnej zeczywistosci mundurowi są nietykalni
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść