Siatkówka. Siódme miejsca w kraju… piechotą nie chodzą

Siatkówka. Siódme miejsca w kraju… piechotą nie chodzą
Dziewczęta z olsztyńskiego Chemika i ich szkoleniowcy
Fot. Chemik Olsztyn

Dziewczęta z olsztyńskiego Chemika w Kaliszu, a chłopcy z AZS UWM Olsztyna w Dębicy, walczyli o medale w finałowych turniejach mistrzostw Polski juniorów. Wprawdzie nie udało się im stanąć na podium, ale już sam awans do ósemki najlepszych polskich zespołów jest nie lada osiągnięciem.

Ekipy, z którymi rywalizowały olsztyńskie drużyny, okazały się trudne do pokonania. Podopieczne trenerskiej pary Maciej Dobrowolski/Piotr Stasiewicz w zmaganiach grupowych uległy kolejno: 1:3 (-13, 27, -14, -14) Łaskovii Łask, 0:3 (-19, -18, - 12) Legionovii Legionowo i 0:3 (-11, -19, -14) Energetykowi Poznań. W spotkaniu o siódmą lokatę Chemik pokonał 3:0 (19, 20, 25) Elitę Volley Kraków. Również na siódmym miejscu udział mistrzostwach zakończyli siatkarze z Kortowa. W spotkaniach grupowych olsztyńscy juniorzy, prowadzeni przez trójkę szkoleniowców: Rafał Wiśniewski, Grzegorz Krzan i Andrzej Grygołowicz, przegrali: 2:3 (-21, 18, 17, -15, -11) z Norwidem Częstochowa, 2:3 (-18, 21, 19, -19, -9) z AZS Częstochowa i 1:3 (-18, 25, -15, -15) z Treflem Gdańsk. W meczu o siódme miejsce AZS UWM pokonał 3:2 (11, -23, 21, -20, 9) Skrę Bełchatów.

Chemik Olsztyn grał w składzie: Weronika Wrzesińska, Patrycja Komenda, Zuzanna Dąbrowska, Weronika Poczynek, Martyna Giedrojć, Aleksandra Wyrzykowska,Natalia Godlewska, Klaudia Zapałowska, Izabela Rzodkiewicz, Patrycja Mazur, Julia Pietrzak, Agnieszka Bartnikowska, Izabela Żukowska i Weronika Kij.

AZS UWM Olsztyn: Jakub Brzozowski, Dawid Deptuła, Kacper Dobrowolski, Wiktor Janiszewski, Oliwier Kotecki, Michał Kozłowski, Piotr Kozłowski, Maciej Kwiatkowski, Maciej Milewski, Kuba Petryna, Michał Prachniewski, Aleksander Szalc i Adrian Łakatyszewski.

Kortowscy juniorzy przed wyjazdem do Dębicy (foto: AZS UWM Olsztyn)

Lech Janka

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz