Imieniny: Piotra, Walerii
Data dodania: 2022-03-08 08:05

Siatkówka. Ostatnia w tabeli PSG Stal Nysa pokonała pewny siebie Indykpol AZS

Outsider z Nysy niespodziewanie, ale pewnie ograł piątą drużynę w tabeli

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn nie przedłużyli serii zwycięstw. Zawodnicy prowadzeni przez Javiera Webera, ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa.

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn musieli uznać wyższość PSG Stali Nysa w czterech setach. Po pierwszej partii, wygranej przez akademików z Kortowa (25:23), kolejne dwie były wyrównane, lecz padły łupem gospodarzy (po 25:21). W czwartej partii górą byli zawodnicy prowadzeni przez Daniela Plińskiego (25:16), którzy zasłużenie zdobyli komplet punktów.

W ligowej tabeli, ekipa ze stolicy Warmii i Mazur utrzymała 5 pozycję, gromadząc na swoim koncie 35 punktów.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dysponowali dokładniejszym przyjęciem (53% do 43%) oraz zagrywką (6:5). Gospodarze byli skuteczniejsi w ataku (56% do 49%) oraz w bloku (11:4). Najwięcej punktów dla Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (15 pkt.), a dla wygranej drużyny – Zouheir El Graoui (23 pkt.).

- W pierwszym secie graliśmy jak drużyna i widać było jakość. Graliśmy dobrze na zagrywce, w ataku i byliśmy zorganizowani. Wiedzieliśmy przed meczem, że mimo pozycji w tabeli naszych rywali, to są oni groźni zwłaszcza we własnej hali. Po pierwszej partii, nasza drużyna zaczęła grać źle. Nie graliśmy jako zespół – wiele sytuacji oraz wyborów, było złych – powiedział po spotkaniu Javier Weber, trener Indykpolu AZS Olsztyn.

W kolejnym spotkaniu, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem – sobota, 12 marca, godz. 14:45.

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:16)

PSG Stal: Komenda, Bućko, Zajder, Ben Tara, El Graoui, M'Baye oraz Dembiec (l), Szwaradzki, Dębski

Indykpol: Firlej, DeFalco, Averill, Butryn, Andringa, Poręba oraz Gruszczyński (l), Jakubiszak, Król, Bakiri

MVP: El Graoui (Stal)