Dziś jest: 16.04.2024
Imieniny: Bernardety, Cecylii
Data dodania: 2020-10-26 14:14

Siatkówka. Jedni na wozie, inn(e)i pod wozem

Olsztyńskie zespoły drugoligowe grały w miniony weekend ze zmiennym szczęściem. Drużyna męska pokonała swych rywali, kobieca nie zdołała wygrać.

Siatkarze AZS UWM odnieśli pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Pokonali na swoim parkiecie, i to bez straty seta, SMS PZPS II Spała. Był to ich czwarty mecz w tym sezonie, ale pierwszy u siebie. Początek rozgrywek nie jest więc w wydaniu akademików rewelacyjny, ale jak dotąd nie mogą wystąpić (z różnych względów) w pełnym składzie. Z tego względu w tym zwycięskim meczu nie dokonali żadnej zmiany. Po tym spotkaniu, z dorobkiem 4 pkt zajmują w tabeli szóste miejsce, mając 6 pkt mniej od lidera (Metro Warszawa).

Dziewczętom z olsztyńskiego Chemika przyszło grać na trudnym terenie w Białymstoku z tamtejszym BAS Kombinat Budowlany. Ten dysponujący potencjalnie bardzo silnym składem zespół, w meczu z Chemikiem mógł wreszcie wystąpić w pełnym składzie i w tej sytuacji młode olsztyńskie siatkarki nie zdołały w stolicy Podlasia ugrać nawet jednego seta.

AZS UWM Olsztyn - SMS PZPS II Spała 3:0 (25:19, 25:15, 25:22)

AZS UWM: Śliwiński, Kubacki, Rakhanov, Szostek, Narkun, Poręba, Jezierski (l)

KS BAS Kombinat Budowlany Białystok - Chemik SMS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:21, 25:15)

Chemik SMS: Ilnicka, Gach, Pietrzak, Pykosz, Godlewska, Ekstowicz, Wyrzykowska (l) oraz Poczynek, Lewandowska, Rzodkiewicz, Dąbrowska, Zapałowska, Żukowska (l).

* * *

Krakowie odbył się finałowy turniej Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet. Zespół Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajął ostatecznie ośme miejsce na 12 finałowych drużyn. Wśród uniwersytetów był czwarty.

UWM: Budka, Chmielewska, Grodź, Karnicka, Kobylińska, Krakos, Kłodowska, Maciejewska, Milankiewicz, Olczyk, Słomińska, Zych

II LK. W spotkaniu 6 kolejki II Ligi Kobiet przegrywamy z Białostocka Akademia Siatkówki Klub Sportowy 0:3 (-20, -21,...