Scena niczym z amerykańskich filmów akcji. 28-latek potrącił policjanta, padły strzały [WIDEO]

Scena niczym z amerykańskich filmów akcji. 28-latek potrącił policjanta, padły strzały [WIDEO]
Miejsce potrącenia policjanta (screen z nagrania)
Fot. KWP Olsztyn

Wczoraj, 8 kwietnia, w Szczytnie rozegrała się mrożąca krew w żyłach scena. Policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę, który dziwnie się zachowywał. Mężczyzna nie tylko opryskliwie zachowywał się podczas kontroli, ale także potrącił funkcjonariusza. Padły strzały.

Wczoraj policjant ze Szczytna zauważył na ul. Piłsudskiego dziwnie zachowującego się kierowcę, który głośno słuchał muzyki i wprowadzał silnik na wysokie obroty. W związku z tym postanowił zatrzymać go do kontroli. Ten opryskliwie się zachowywał i nie chciał pokazać dokumentów. Po chwili ruszył z miejsca, potrącając funkcjonariusza.

Policjant oddał strzały w kierunku auta, bo na szczęście nic mu się nie stało. Dwie ulice dalej sprawca porzucił samochód i uciekł pieszo. Szybko jednak ustalono dane kierowcy. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych okazało się, że jest  on poszukiwany przez sąd oraz prokuraturę do odbycia kar pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

Dziś rano 28-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań w Szczytnie. Zaskoczony mężczyzna chciał uciekać, ale nie udało mu się to. Wkrótce usłyszy zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz