Sanepid nie zgadza się na zamknięcie podstawówki w Biskupcu. Uczniowie wrócą do szkoły

Sanepid nie zgadza się na zamknięcie podstawówki w Biskupcu. Uczniowie wrócą do szkoły
Uczniowie SP 3 w Biskupcu naukę rozpoczną 3 września
Fot. Google Street View

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu została zamknięta z powodu koronawirusa. Dziś (2 września) burmistrz miasta poinformował, że placówka jednak zostanie otwarta, bo tak zdecydował Sanepid.

Wczoraj w artykule: Koronawirus. Uczniowie jednej z podstawówek w Biskupcu nie rozpoczną zajęć 1 września informowaliśmy o tym, że uczniowie rozpoczną naukę w szkole później, prawdopodobnie 8 września.

Jednak dziś okazuje się, że Szkoła Podstawowa nr 3 w Biskupcu zostanie otwarta już 3 września, o czym poinformował w mediach społecznościowych burmistrz miasta, Kamil Kozłowski.

W związku z negatywną decyzją Sanepidu, naciskami i brakiem zrozumienia powagi sytuacji ze strony Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz w związku z brakiem jakiegokolwiek stanowiska Rady Rodziców SP3 w Biskupcu dzieci decyzją dyrektora rozpoczną naukę w szkole już jutro tj. 3 września

- czytamy w poście burmistrza.

Jednak Kozłowski nie kryje zaskoczenia taką decyzją. Zapewnia, że jego działania były podyktowane troską o zdrowie uczniów oraz nauczycieli i innych pracowników placówki.

Mimo wszystko, tak jak zapowiadałem, zleciłem przebadanie wszystkich pracowników tej placówki oraz dezynfekcję całej szkoły. Wyniki powinny być najpóźniej w sobotę i to Państwu pozostawiam decyzję o terminie posłania dzieci do szkoły. Jeśli rodzic uważa, że mimo istniejących zagrożeń dziecko powinno uczęszczać do szkoły to może je przyprowadzić już jutro. Natomiast jeśli rodzic w trosce o zdrowie swoich dzieci uważa, że powinien dziecko przyprowadzić dopiero po otrzymaniu informacji o wynikach badań pracowników tej placówki to taka możliwość będzie 7 września

- dodał Kamil Kozłowski.

Szanowni Państwo, związku z negatywną decyzją Sanepidu, naciskami i brakiem zrozumienia powagi sytuacji ze strony...

Opublikowany przez Kamila Kozłowskiego Burmistrza Biskupcę Środa, 2 września 2020

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz