Sąd zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Barczewem

Sąd zajmie się sprawą kierowcy oskarżonego o spowodowanie śmiertelnego wypadku pod Barczewem
Kadr z miejsca zdarzenia
Fot. KMP Olsztyn

Do Sądu Rejonowego w Olsztynie wpłynął akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu m. in. o spowodowanie wypadku drogowego, w którym zginęły dwie osoby.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Północ skierowała do miejscowego Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko Pawłowi J. oskarżonemu o spowodowanie wypadku, jak również prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości oraz pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy.

Sprawa dotyczy zdarzenia, do którego doszło w nocy 12 kwietnia 2021 roku na drodze powiatowej w pobliżu miejscowości Barczewko w gminie Barczewo. Pisaliśmy o tym w materiale: Tragiczny wypadek pod Olsztynem. Zginęło dwoje nastolatków [ZDJĘCIA]

18-letni Paweł J. miał kierować wówczas samochodem osobowym marki Skoda Felicia bez uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości (około 0,9 promila alkoholu we krwi) oraz pod wpływem amfetaminy. Razem z nim podróżowały jeszcze trzy inne osoby – jedna na przednim fotelu pasażera, a dwie na tylnej kanapie. Według ustaleń prokuratora, kierowca w pewnym momencie nie dostosował prędkości pojazdu do panujących warunków drogowych, stracił nad nim panowanie, po czym zjechał na pobocze i uderzył w znajdujący się przy drodze słup energetyczny. W rezultacie dwoje pasażerów siedzących na tylnej kanapie zmarło na miejscu zdarzenia.

Paweł J. w wyniku wypadku doznał również obrażeń w postaci m. in. urazu głowy. Będąc przesłuchiwanym w charakterze podejrzanego, nie przyznał się do przedstawionych mu zarzutów.

Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Znajomy 2021-11-22 22:11:14 185.138.*.*
    Szkoda tylko, że przez jego głupotę zginęły dwie bardzo młode osoby.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
  • Znajomy 2021-11-22 15:33:56 37.47.*.*
    Młody Gilun idzie siedzieć, bardzo dobrze trzeba takie przypadki wyeliminować ze społeczeństwa.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 1