Rusza Kortowiada. Będą dodatkowe połączenia, ale też utrudnienia

Rusza Kortowiada. Będą dodatkowe połączenia, ale też utrudnienia
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Jak co roku w maju w Olsztynie odbywa się święto studentów, czyli Kortowiada. Impreza oficjalnie rozpocznie się jutro, ale już na dziś zaplanowano pierwsze wydarzenia. W związku z tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował dodatkowe połączenia.

Dziś rozpoczyna się Kortowiada, święto, na które czeka każdy student. W związku z tym Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował dodatkowe połączenia autobusowe, które mają ułatwić studentom dojazd na koncerty w Kortowie oraz późniejszy powrót. Po koncertach będzie kursować 38 autobusów przegubowych, które będą odjeżdżały co około 7-8 minut.

Z kolei jutro kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu. Ulicami miasta przejdzie parada studentów. Zbiórkę przewidziano na godz. 9, a godzinę później kolorowy korowód wyruszy w trasę. Przemarsz może trwać nawet do godz. 13.

Parada wydziałów wystartuje ze Starego Miasta ulicami: Staromiejską – Stare Miasto – Prostą – mostem Św. Jana – Mochnackiego (prawy pas jezdni) – Śliwy (prawy pas jezdni) – Warszawską (prawy pas jezdni) – Heweliusza – Oczapowskiego – Kanafojskiego - do plaży przy jeziorze Kortowskim.

Szczegółowe informacje na temat objazdów i kursów autobusów znajdziecie TUTAJ.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz