Rugby plażowe. Baby Pruskie na olsztyńskiej plaży [ZDJĘCIA]

Rugby plażowe. Baby Pruskie na olsztyńskiej plaży [ZDJĘCIA]
Kadr z turnieju Ukiel Beach Rugby Cup w Olsztynie
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

W weekend w Olsztynie rozegrano dwudniowy turniej Ukiel Beach Rugby Cup. Z piętnastu startujących męskich zespołów najlepszym okazała się Posnania Rugby Club, w z czterech żeńskich - Bestie Rugby Kraków.

Nasze województwo reprezentowały męskie drużyny KS Rugby Gietrzwałd, Akademii Rugby Team Olsztyn (juniorzy) i Res Energy Team Rugby Olsztyn oraz jedna żeńska –  Girls Rugby Team Olsztyn Baby Pruskie.

Był to kolejny taki turniej, który urósł już do największego tego rodzaju w naszym kraju. Nie ma się więc co specjalnie dziwić, że do stolicy Warmii i Mazur przyjeżdżają drużyny z wielu polskich, i nie tylko polskich, miejscowości. Tak było i tym razem, a tą jedyną w tym roku zagraniczną była mocna ekipa z Kłajpedy. Doskonała organizacja i sprzyjająca infrastruktura tych zawodów powoduje, że coraz głośniej się mówi o tym, że w Olsztynie mogą zostać zorganizowane... mistrzostwa Europy.

W tym roku głównym organizatorem imprezy był Warmińsko-Mazurski Okręgowy Związek Rugby, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji. Sponsorem Urząd Marszałkowski oraz Miejski Zespół Profilaktyki i Uzależnień. Patronami turnieju: Dariusz Olszewski, prezes Polskiego Związku Rugby oraz prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Kilka dni przed rozpoczęciem turnieju, zgłoszone męskie ekipy zostały drogą losowania podzielone do trzech grup.

Po spotkaniach w grupach (każdy z każdym) drużyny z pierwszych miejsc walczyły o medale, z drugich o miejsca  4-6, z trzecich o 7-9 i tak dalej. Zawodnicy z najlepszych trzech zespołów zostali uhonorowani niezwykle atrakcyjnymi medalami. Zwycięska drużyna oraz najlepsza zawodniczka i zawodnik turnieju otrzymali oryginalne puchary, których elementem były m.in. Baby Pruskie oraz mapa Warmii i Mazur.

- Jestem zawodnikiem drużyny, która gra w II lidze litewskiej - powiedział Tomas Vaidlonis z ekipy Rugby Kłajpeda, która zakończyła zawody na drugim miejscu. - W Olsztynie na takim turnieju nigdy wcześniej nie byłem, a ten mnie i moim kolegom z drużyny bardzo się podobał. My mieliśmy w poprzednim tygodniu u siebie na plaży w Kłajpedzie taki jak ten turniej, startowało tylko sześć zespołów, a nie jak tu piętnaście. Na tym naszym turnieju dowiedzieliśmy o jednej z drużyn o tym olsztyńskim turnieju. Zgłosiliśmy się no i dobrze zrobiliśmy, bo to były bardzo fajne zawody.

Z kolei Kacper Lipiński z Akademii Rugby Team Olsztyn, był najmłodszym uczestnikiem imprezy na plaży miejskiej. - Jestem uczniem czwartej klasy w Szkole Podstawowej nr 25 - poinformował portal Olsztyn.com.pl. - Do treningów zachęcił mnie trzy lata temu trener, który jest kolegą w pracy mego taty. Ten sport bardzo mi odpowiada, bo mogę się wyżyć. Bardzo lubię grać w rugby i mam nadzieje, że za dwadzieścia lat będzie tak samo. Ile mam lat? Dziesięć lat minęło mi właśnie dzisiaj, dwie godziny i 47 minut temu...

Ostateczna tabela

Mężczyźni:

1. Posnania Rugby Club
2. Rugby Kłajpeda (Litwa)
3. Toko Rugby Warszawa
4. Czarni Pruszcz Gdański
5. Rugby Club Unisław
6. Rugby Club Koszalin
7. Res Energy Rugby Team Olsztyn
8. Rugby Białystok
9. Sharks 3-City
10. Legia Warszawa Rugby
11. Alfa Rugby Bydgoszcz
12. Rugby Team Wołonin
13. Edach Budowlani Lublin
14. Klub Sportowy Rugby Gietrzwałd
15. Akademia Rugby Team Olsztyn (juniorzy)

Kobiety:

1. Bestie Rugby Kraków
2. Alfa Bydgoszcz
3. Legia Rugby Warszawa
4. Girls Rugby Team Olsztyn Baby Pruskie

Lech Janka

2147382000
Tagi: Ukiel rugby

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

  • oskwo59 2022-07-26 08:17:19 79.191.*.*
    Ciekawy sport i nie aż tak popularny w naszym kraju. Miło że zjechały się drużyny z całej Polski a nawet spoza, świetne widowisko!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 3
  • Stop Patologii 2022-07-25 22:53:34 88.156.*.*
    Widziałem tych rugbystów męskich w sobotę na miejskiej. Wspaniałe towarzystwo. Pijani, wulgarni i agresywni.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 3
2147382000