Rugby. Olsztyńscy działacze i szkoleniowcy organizatorami mistrzostw Polski

Rugby. Olsztyńscy działacze i szkoleniowcy organizatorami mistrzostw Polski
Tak będzie wyglądał Olimpijski Stadion Rugby w Olsztynie
Fot. Team Rugby Olsztyn

Ani na chwilę nie ustaje aktywność olsztyńskiego środowiska związanego z grą owalna piłką. Jedno wydarzenie goni drugie, a każde wysokiego lotu.

Z jego to inicjatywy w czwartek 22 kwietnia rozpoczęło się w Lubawie zgrupowanie kadry narodowej zawodników grających w zespole siedmioosobowym. Bierze w nim udział również kadra narodowa Litwy. To wydarzenie, które tam właśnie ma miejsce, nie jest przypadkowe.

- 24 kwietnia w Lubawie będziemy organizowali turniej o mistrzostwa Polski Rugby 7 - wyjaśnia Henryk Pach, prezes Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby. - Impreza odbędzie się pod patronatem m.in. marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina i prezesa Polskiego Związku Rugby Dariusza Olszewskiego. Niestety spotkania odbędą się bez udziału publiczności. Będzie jednak możliwość obejrzenia na żywo transmisji on line.

Olsztyńscy działacze i trenerzy realizacją wygrane przez nich projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. M.in. już teraz zapraszają chętnych mieszkańców Olsztyna do wspólnych otwartych treningów. Zajęcia dzieci i młodzieży do 16 roku życia będą odbywały się, w ramach Akademii Rugby, w SP 33 (ul. Jeziołowicza) na boisku szkolnym w poniedziałki i czwartki od godz.17.30. Na treningi pań od 17 roku życia do zespołu Girls Rugby Team Olsztyn, zapraszają na znajdujący się w budowie Olimpijski Stadion Rugby (ul. Gietkowska) w poniedziałki i środy od godz.18. Tam też (we wtorki i piątki od godz.18.30) oraz w środy na matach w salce Budowlanych (ul. Grunwaldzka 9, godz. 20) spróbować swych sił będzie mogła młodzież od 17 roku życia i starsi.

Jak już informowaliśmy cieknąca ze skarpy woda spowodowała zahamowanie prac przy modernizacji miejskiego stadionu dzierżawionego przez rugbistów. Wiele wskazuje na to, że problem ten (brak środków na drenaż) może zostać rozwiązany. - Postanowiliśmy przesunąć część pieniędzy z realizacji ekotarasu (inny przygotowany przez rugbistów projekt z BO na prace obok stadionu - red.) na drenaże, bo to jest obecnie najpilniejsze - tłumaczy Henryk Pach.

I dodaje: - Złożyliśmy więc, przez Urząd Miasta do Urzędu Marszałkowskiego, dwa wnioski o dofinansowanie, żeby nie ucierpiała jedna i druga inwestycja z Budżetu Obywatelskiego. Mamy nadzieję, że komisja rozpatrująca te wnioski będzie dla nas przychylna. Jeżeli tak będzie, to koniec tej części modernizacji obiektu może nastąpić na przełomie maja i czerwca. To dla nas bardzo ważne, bo 29 maja będziemy odchodzili jubileusz 45-lecia powstania w olsztyńskich Budowlanych pierwszej w regionie sekcji rugby.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Henryk Pach 2021-04-22 13:57:59 83.20.*.*
    Bardzo dziękuję za wspaniały artykuł. Dzięki temu nasi Mieszkańcy mają pełną wiedzę i kontrolę nad tym co się dzieje, wreszcie to dzięki ich głosom możemy to wszystko budować. Dziekuję
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 8
2147382000