Rozmowy urzędników z kolejarzami ws. kolei aglomeracyjnej nagle ustały. Dlaczego?

Rozmowy urzędników z kolejarzami ws. kolei aglomeracyjnej nagle ustały. Dlaczego?
Ostatnie rozmowy na temat kolei aglomeracyjnej odbyły się w lipcu
Fot. Polregio

W lipcu odbyły się rozmowy ws. kolei aglomeracyjnej, na które Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, zaprosił przedstawicieli spółki Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Czy coś się od tamtej pory zmieniło?

Według wstępnych planów bilet na transport komunikacji miejskiej i pociągi Polregio mógłby być taki sam. Atrakcyjność przejazdów pociągami może być coraz większa z uwagi na budowę nowych przystanków: jest już Olsztyn Dajtki, w grudniu zostanie ukończony Olsztyn Śródmieście. W przyszłości system kolei mógłby zostać rozszerzony o pobliskie gminy, bo i takie były zapowiedzi.

– PKP dopiero tworzy zręby tego, co w przyszłości mogłoby być koleją aglomeracyjną. I dlatego powstanie takiej sieci nie jest kwestią kilku miesięcy. Szacujemy raczej, że taki proces mógłby potrwać nawet do dwóch lat – powiedziała w lipcu Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Olsztyna.

Lipcowe spotkanie miało być kontynuowane w sierpniu, jednakże od tamtej pory nie doszły do nas żadne informacje, że takowe się odbyło. Postanowiliśmy dowiedzieć się o dalsze losy kolei aglomeracyjnej u źródła.

– Była deklaracja ze strony urzędu miasta, że w sierpniu dojdzie do kolejnego spotkania, jednakże ono się nie odbyło. Nie wiemy dlaczego. Czekamy na kolejne zaproszenie władz Olsztyna. Być może otwarcie przystanku Olsztyn Śródmieście (15 grudnia stacja ma zacząć funkcjonować) będzie przyczynkiem do rozmów – wyjaśnia nam Anna Nowak, rzecznik prasowy Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Pytania dotyczące rozmów ws. kolei miejskiej/aglomeracyjnej wysłaliśmy także do ratusza. Czekamy na odpowiedź.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Issru 2019-11-19 21:34:21 5.173.*.*
    ..przepraszam jakiej kolei? Aglomeracyjnej? Heloł trzeba najpierw być aglomeracja...puknijta sie w czolo
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • olo 2019-11-18 14:43:14 213.73.*.*
    Żeby to funkcjonowało konieczna jest współpraca miasta i województwa, bo to województwo zamawia pociągi i to one powinno ustalić z PR rozkłady jazdy, a miasto ewentualnie je współfinansować.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna