Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-10-21 09:03

Emil Marecki

Rakiety Olsztyn. Ruszają rozgrywki badmintona

Rakiety Olsztyn. Ruszają rozgrywki badmintona
Zdjęcie ilustracyjne do tekstu
Fot. Rakiety Olsztyn / Facebook

W najbliższy weekend ruszają rozgrywki I ligi badmintona z udziałem Rakiet Olsztyn. Celem zespołu w tym sezonie jest wywalczenie upragnionego awansu do Ekstraligi.

reklama

Dla Rakiet będzie to już czwarty sezon w rozgrywkach I ligi. W poprzednim sezonie zespół zajął 9. miejsce w rozgrywkach. Teraz zespół Rakiet otwarcie zapowiada walkę o awans.

- Jest to dla nas wyjątkowy sezon, bo udało się nam zebrać bardzo dobry skład - mówi Andrzej Gajewski, trener olsztyńskich Rakiet. - Mamy w swoim składzie zawodników z szerokiej kadry Polski czy zawodniczki z ścisłej kadry Niemiec na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Naszym celem jest awans do Ekstraligi i walka o najwyższe trofea.

Kadra zespołu: Kinga Bąkowska, Yulija Balandina, Karol Budny, Aleksander Dzwonnik, Andrzej Gajewski, Martyna Hałajda, Magdalena Jaworek, Johanna Kaepplein, Aleksandra Kiryluk, Tomasz Lipski, Michał Matysiak, Anna Raś, Antonina Schaller, Oliwia Socha, Vladyslav Tregubenko, Krzysztof Walenda, Miranda Wilson.

Rywalizacja w I lidze rozgrywa się w formie turniejów. W Olsztynie odbędą się takie dwa. Pierwszy już w najbliższy weekend w hali OSiR przy ulicy Mariańskiej.

Terminarz spotkań:

Godz. 10:00: Rakiety Olsztyn - AZS UŚ Katowice
Godz. 12:00: Hubal II Białystok – AZS UŚ Katowice
Godz. 14:00: Rakiety Olsztyn – Hubal II Białystok

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl