Radni PiS-u szykują się do sesji Rady Miasta. Będą pytać o pożar w ZGOK-u

Radni PiS-u szykują się do sesji Rady Miasta. Będą pytać o pożar w ZGOK-u
Fot. KW PSP Olsztyn

Dziś w ratuszu kontynuowana będzie przerwana w minioną środę sesja Rady Miasta. Jak twierdzą radni PiS-u, podczas ostatniej sesji prezydentowi udało się uniknąć wyjaśnień na temat pożaru w ZGOK-u – jednak pytania padną już dziś.

Przypomnijmy, w minioną środę przewodnicząca Rady Miasta, Halina Ciunel przerwała sesję gdyż kilku radnych opuściło salę bez usprawiedliwienia. Przewodnicząca z powodu braku kworum przerwała obrady i przeniosła je na dziś - poniedziałek 4 czerwca.

Zdaniem radnych opozycji, przerwanie sesji jak i dyskutowanie na temat wygaszenia mandatu radnej Agnieszki Jabłońskiej sprawiło, że nie było czasu na poruszenie ważnych kwestii. Radni chcą bowiem wyjaśnień od prezydenta Olsztyna na temat pożaru w ZGOK-u. Więcej o pożarze tutaj->

Radni PiS zapowiadają, że nie odpuszczą dziś tego tematu.

- W ten sposób przy pomocy „wygaszenia” mandatu radnej, udało się prezydentowi uniknąć pytań o „rozniecenie” pożaru w ZGOK. Mamy nadzieję, że nie była to zamierzona „strategia”. W myśl ludowego powiedzenia „co się odwlecze to nie uciecze„ – pytania w tej ważnej i bulwersującej sprawie padną publicznie w poniedziałek 4 czerwca – zapowiada radny Dariusz Rudnik.

Sesja Rady Miasta rozpocznie się o godzinie 17.00.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • eks pisior 2018-06-04 12:17:11 89.228.*.*
    pisiory same podpaliły a teraz tworząc teorie spisku będą szukać winnego wszędzie tylko nie u siebie
    Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
  • pisior+ 2018-06-04 12:16:56 188.146.*.*
    Przecież to proste, ogień podłożył Grzymowicz a namówił go Tusk !!!
    Odpowiedz Oceń: 3 2 Zgłoś treść