Prezydent Aleksander Kwaśniewski w Olsztynie. Wsparł Lewicę [ZDJĘCIA]

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w Olsztynie. Wsparł Lewicę [ZDJĘCIA]
Były prezydent RP, Aleksander Kwaśniewski, w piątek gościł w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek odbyła się konferencja prasowa Lewicy. Był na niej Aleksander Kwaśniewski, były prezydent RP. Mówił m.in. o tym, że Lewicy brakuje w parlamencie.

Konferencja miała miejsce w piątek po południu. Zjawił się na niej Aleksander Kwaśniewski. Wsparł koalicję Lewicy.

Bardzo się cieszę, że ta koalicja powstała. Wierzę, że efekty będą znakomite – powiedział Aleksander Kwaśniewski.

Przyznał, że ważna jest praca u podstaw, a nie wyniki przedwyborcze. Dodał, że do sondaży przedwyborczych ma ograniczone zaufanie.

Mam w pamięci sondaż, który jest najbardziej wiarygodny, czyli wynik wyborów europejskich. Przy wysokiej frekwencji otrzymaliśmy głosy, więc jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ludzie, którzy zagłosowali na nas, po paru miesiącach powtórzą swój głos. Cieszę się, że sondaże lewicowe idą do góry, ale w kampanii wyborczej ważna jest praca i pokora – dodał były prezydent.

Powiedział, że najważniejsi są wyborcy. Trzeba z nimi rozmawiać, słuchać ich problemów i przy nich być.

Aleksander Kwaśniewski powiedział, że z naszym regionem jest szczególnie związany i jako osoba wspierająca Lewicę, na pewno jeszcze tutaj przyjedzie przed wyborami. Będzie obecny także na Śląsku, w województwie dolnośląskim, na Kujawach czy w województwie świętokrzyskim.

Z Lewicą jestem związany od zawsze. Jestem człowiekiem z natury bardzo wiernym. W życiu należałem tylko do dwóch partii. Moja wierność do przekonań lewicowych jest trwała i cieszę się, że w tej kampanii będę mógł to nieraz udowodnić – dodał Aleksander Kwaśniewski.

Były prezydent powiedział również, że ostatnie cztery lata, gdy w parlamencie nie było ugrupowań lewicowych udowodniły, że to jest strata dla polskiej polityki.

Lewica ze swoimi poglądami dotyczącymi kwestii światopoglądowych, wolności, emancypacji kobiet jest potrzeba, choćby jako głos, który będzie słyszalny. Jeżeli chodzi o kwestie socjalne, to dzisiaj trwa wyścig, kto da więcej. To dobrze, jeżeli stać nas na to. Natomiast zasadnicze pytanie odnosi się do tego, czy stać nas na to. Czy polska gospodarka jest naprawdę tak napędzona, że możemy te programy wprowadzić? – pyta Aleksander Kwaśniewski.

Dodał, że przekonamy się o tym w ciągu najbliższych paru lat, jego zdaniem niełatwych. Najlepsza koniunktura ekonomiczna kończy się w Europie. Polskę też czekają ciężkie czasy.

Galeria

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Z miasta 2019-11-20 07:36:59 86.164.*.*
  Polmos nie musi wspierać tu komuchow bo w olsztynskim grajdole zawsze mieli się dobrze.Niestety żadna prawicowa scena polityczna nigdy się tu nie wykształciła
  Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-09-21 21:11:59 83.6.*.*
  No właśnie, dobre pytanie: czy stać nas na wprowadzane przez PiS programy socjalne? Okaże się już całkiem niedługo. Problem jest w innym miejscu: partia która nie obieca nic lub będzie patrzyła zbyt trzeźwo na budżet nie wygra wyborów...
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • Wyborca 2019-09-21 10:29:26 37.47.*.*
  Lewico wróć, mamy dość konserwatystów i liberałów!
  Odpowiedz Oceń: 5 4 Zgłoś treść
 • argo 2019-09-21 07:36:50 95.160.*.*
  Komuch wspiera POyebów i inne wynalazki.
  Odpowiedz Oceń: 10 10 Zgłoś treść
 • Em Em Em Em Be 2019-09-20 19:56:09 83.4.*.*
  Ładnie wyglądam
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • MAJKEL ANDŻELO 2019-09-20 19:51:37 83.5.*.*
  Prawie pomyliłem go z twarzy do Bartosza Gruceli z Partii Razem. Ostatni na liście, pierwszy w działaniu.
  Odpowiedz Oceń: 11 0 Zgłoś treść
 • olo000 2019-09-20 19:18:15 81.190.*.*
  PRECZ Z KOMUNĄ
  Odpowiedz Oceń: 8 8 Zgłoś treść