Prawybory Konfederacji na Warmii i Mazurach. Na czele Krzysztof Bosak [ZDJĘCIA, WIDEO]

Prawybory Konfederacji na Warmii i Mazurach. Na czele Krzysztof Bosak [ZDJĘCIA, WIDEO]
Sporym zainteresowaniem cieszyły się prawywobry Konderacji w Olsztynie
Fot. twitter.com/krzysztofbosak, Jarosław Krawczyk / Olsztyn.com.pl

W sobotę Olsztynie odbyły się prawybory prezydenckie w Konfederacji. Wcześniej do wstępnej elekcji doszło w Białymstoku.

Do Olsztyna przyjechali wszyscy liderzy Konfederacji, czyli m.in. Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun oraz Krzysztof Bosak.

Zwyciężył ten ostatni, na którego oddano 77 głosy (5 głosów elektorskich). Na drugim miejscu znalazł się Grzegorz Braun z 20 głosami (1), a podium zamknął Artur Dziambor z 12 głosami (1). Zaledwie 5 głosów zdobył natomiast weteran wyborów prezydenckich, Janusz Korwin Mikke.

Aby zagłosować w prawyborach wystarczyło zapłacić 30 złotych darowizny na rzecz partii. Według przedstawicieli Konfederacji, taka opłata miała wykluczyć potencjalnych "trolli".

- W Olsztynie głosowało 133 uprawnionych wyborców. Zdecydowaną przewagę miał pan Krzysztof Bosak. Prawybory odbędą się w całym kraju. Dopiero pod koniec roku wyłoniony zostanie kandydat na prezydenta, którego poprą wszystkie ugrupowania: wolnościowcy, narodowcy, a także zwolennicy Grzegorza Brauna - powiedział w rozmowie z nami działacz Konfederacji, Andrzej Wyrębek.

Krzysztof Bosak podczas przemówienia w Olsztynie

Krzysztof Bosak podczas przemówienia w Olsztynie

Dodał również, że prawybory organizowane w poszczególnych regionach pokazują, jak rozkłada się w nich poparcie dla poszczególnych kandydatów. Nie zdziwiło go, że na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach zwyciężył Krzysztof Bosak.

- Pan Bosak jest niezwykle medialny, pokazał to podczas debaty przed wyborami do Sejmu. Ponadto w Białymstoku czy Olsztynie jest bardzo wielu wyborców z Ruchu Narodowego - dodał.

- Wszystkim, którzy wróżą mi zwycięstwo zwracam uwagę, że na razie w pierwszych dwóch województwach rozdzieliliśmy zaledwie 18 z 305 elektorów. Rywalizacja dopiero rusza - napisał z kolei na twitterze Krzysztof Bosak.

Na niedzielę prawyborcze zjazdy Konfederacji zaplanowano w Bydgoszczy i Gdańsku.

Pełny rozkład głosów w warmińsko-mazurskim:

Krzysztof Bosak - 77 głosy (5 głosów elektorskich)
Grzegorz Braun - 20 - (1)
Artur Dziambor - 12 - (1)
Konrad Berkowicz - 10 - (1)
Jacek Wilk - 6 - (1)
Janusz Korwin-Mikke - 5
Paweł Skutecki - 2
Krzysztof Tołwiński - 1
Magdalena Ziętek-Wielomska - 0

Na Konfederację w wyborach parlamentarnych głosowało 1 256 953 wyborców, dało to 6,81 proc. głosów i 11 mandatów w Sejmie.

kru/kac

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Smieszno-starszne 2019-12-10 23:43:30 88.156.*.*
  O tańczący Bosak wieczny polityk bez zatrudnienia tylko te u kolegów z partii. Mnie np. zastanawia czy ten blisko 30lateni prawiczek także był zamieszany w fałszowanie podpisów jak inny prezez wszechpolaków (teraz już w pisie) niejaki Adruszkiewicz. Czy za te zapłacone 30 zł dostałbym odpowiedz jak to się stalo, że w 2014 złożyli ponad 500 sfałszowanych podpisow na listach i czy to ta nowa jakość w polityce ;) 70parolenti zdemencialy dziadek Korwin i młodo/starzy karierowicze pokroju Bosaka...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
 • Danuta oln 2019-12-10 14:05:45 5.172.*.*
  Zastanawia się jak można być kobietą i głosować np. na takiego Kurwina - typa który uważa, że kobiety nie powinny mieć prawa głosu i ogólnie są gorsze i niezdolne do życia publicznego. No ale cóż jak to się mówi głupich nie sieją.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • PL.. 2019-12-10 11:33:42 89.64.*.*
  Ojjjj 🤔🤔chyba niechcący trafiłem na portal konfederatów z Kaliningradu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • Olekkk 2019-12-09 18:02:38 88.156.*.*
  Widać że to poważna partia, 30 zł i możesz decydować jakie małpy chcesz żeby występowały w cyrku. Szkoda że nie dawali znać wcześniej tez bym chętnie zagłosował na tańczącego (P)osła który od zawsze jest w polityce i żadna porządną praca się jeszcze nie skalal. Dałbym nawet 50 zł bo to fajna rozrywka lepsza niż cyrk ze zwierzętami bo tu ławka klaunów jest baaardzo długa, jeden lepszy od drugiego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 3
 • Strong gej 2019-12-09 12:22:37 5.173.*.*
  O tańczący poseł gej będzie kandydatem na prezydenta a mówili że Konfederacja jest taka zaściankowa a tu taki wybór. Gratuluję otwartości na inność i homoseksualizm.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 6
 • Realista 2019-12-08 19:44:01 89.228.*.*
  Serce rośnie widząc pełną salę. Nie mam pewności, ale czuję że w innych miastach jest podobnie. Jedyne ugrupowanie poważnie traktujące swoich wyborców. Wprowadzenie kilkunastu posłów do sejmu dało jedną niewątpliwą korzyść, wreszcie głos faktycznej prawicy jest słyszalny w mediach. Wreszcie przeciętny Kowalski dowiaduje się że są w tym kraju politycy faktycznie ideowi, którzy mają swoje zdanie i nie zmieniają go w zależności od okoliczności. Ze sa w tym kraju ludzie, dla których istotna jest gospodarka, a nie spieranie się kto da więcej socjalu, albo kto zadba lepiej o środowiska lgbt. Bo ostatecznie uważam że trzeba wspierać tych co biorą swój los w swoje ręce, uczciwie pracują aby ich rodziny miały lepsze życie. Gdy pozwoli się takim ludziom spokojnie pracować, nie zabierając im 50% dochodów w podatkach pośrednich i bezpośrednich, to wtedy dopiero będziemy faktycznie bogaci i silni. Powoli, ale idzie ku dobremu. Pozdrawiam
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 9
 • Piotr68 2019-12-08 14:46:35 158.69.*.*
  Kto płaci za ten loklany event? Chciałbym mieć pewność, że nie żaden przedsiebiorca z pobliskiego Kalingradu ;)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 19