Podwórko ''Za torami pod lipami'' ma już swój mural. Imponujący!

Podwórko ''Za torami pod lipami'' ma już swój mural. Imponujący!
Fot. Podwórko ''Za torami pod lipami''/FB

Wracamy do tematu zagospodarowania podwórka u zbiegu ulic Limanowskiego, Karłowicza i Paderewskiego w ramach projektu ''Podwórka z natury''. Grupa sąsiedzka, która zyskała z budżetu miasta 8 tysięcy złotych na nadanie swojej okolicy nowego życia – wymarzyła sobie mural. Dzieło jest już gotowe. Efekt? Sami oceńcie.

Przypomnijmy, w ramach pierwszej edycji miejskiego programu ''Podwórka z natury'', mającego pomóc grupom sąsiedzkim w zagospodarowaniu ich podwórek, powstał projekt podwórka ''Za torami pod lipami'' przy ulicy Limanowskiego i Karłowicza. Ten projekt jako jeden z trzech wyłonionych przez jury zyskał wsparcie finansowe na realizację. Za kwotę około 8 tysięcy złotych powstać ma zupełnie nowa przestrzeń służąca mieszkańcom okolicznych bloków. Celem projektu jest bowiem uratowanie niszczejącej zieleni z nasadzonym już starodrzewem przed dalszą degradacją i niszczeniem. To teren po poprzednim ogródku jordanowskim obecnie pozostawiony bez żadnej funkcji. Dodatkowo, grupa sąsiedzka chce zyskać zielony plac w centrum podwórka, który stanie się miejscem wydarzeń o charakterze kulturalno-artystycznym.

W ramach zadania, grupa sąsiedzka szukała również wykonawcy muralu, który miałby ożywić podwórkową przestrzeń.

Chęć wykonania ulicznego dzieła za darmo, wyraził Damian Jambroży z JBK CRU Konin. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych mural z dnia na dzień zyskiwał nowe barwy. Dzieło - wizerunek obrazu Jarosław Jaśnikowski „Emisariusze Światła” - jest już gotowe. Jak Wam się podoba?

Również pozostałe podwórka pierwszej edycji projektu ''Podwórka z natury'' zyskują nowe życie. Prace rozpoczęły się już przy pl. Konsulatu Polskiego. Mieszkańcy przygotowują przestrzeń do jej zagospodarowania. Szukają też dodatkowych źródeł finansowania swoich zamierzeń.

Na podwórku przy ul. Warmińskiej powstał zaś zielony mural autorstwa Bartka Świąteckiego pt. "Flora".

Wybrane podwórka, które niebawem będzie można oglądać w zupełnie nowej odsłonie zlokalizowane są przy pl. Konsulatu Polskiego (nieruchomość obejmująca działki nr 75/2, 75/3, 76/5, 83/1 w obr. 72), drugie – przy ul. Warmińskiej (nieruchomość obejmująca działki nr 132/1, 132/2 w obr.72 ) oraz trzecie – na zapleczu ul. Limanowskiego (nieruchomość obejmująca działki nr 118/4, 122, 123 w obr. 17).

 

2147382000

Źródło: UM Olsztyna/własne/Podwórka z natury

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000