Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Szanowna Pani Rzecznik Ratusza Marta Bartoszewicz odpowiada: W 2019 roku 25 mln zł na OSiR! Gumowisko na Dajtkach? - Mamy 10 orlików!

Okazuje się, że cierpliwość to najlepszy nauczyciel. Szanowna Pani Rzecznik Ratusza Marta Bartoszewicz odpowiedziała na pytania moich Czytelników!

Wielokrotnie w korespondencji od moich Czytelników czytałem o stanie boiska na Dajtkach. Często odwiedzam ten sportowy obiekt i jestem bardzo zniesmaczony, że dyrekcja szkoły i Ratusz pozwalają dzieciom, od wielu lat, trenować na tym gumowisku! Również moich Czytelników bardzo zainteresował podział pieniędzy podatników z budżetu Olsztyna na to, co Ratusz nazywa „kulturą fizyczną” Na co zostanie wydana w 2019 roku konkretna kwota pieniędzy, przeznaczona w Olsztynie na „kulturę fizyczną” sięgająca 27 milionów złotych!

Oddajmy głos Szanownej Pani Rzecznik Ratusza Marcie Bartoszewicz . W całości zamieszczam odpowiedź Pani Rzecznik (pisownia oryginalna) jaką przysłała na adres poczty elektronicznej Redakcji Olsztyn.com.pl. Odpowiedź Szanownej Pani Rzecznik pogrubiłem. Pozwoliłem sobie także ustosunkować się do poszczególnych tez tejże odpowiedzi.

 

Wstęp, czyli Panu Piotrowi Tyszkiewiczowi i każdej innej osobie, która ma pytania dotyczące samorządu polecam pisanie na kancelaria.ogolna@. Trochę jak w dowcipie- Na drzwiach stajni powieszono kartkę: „Nie dokarmiać! Stajenny.” Nazajutrz pojawia się druga kartka: „Nie dotyczy koni. Koń.”

 A pana Pana Piotra Tyszkiewicza i każdą inną osobę, która ma pytania dotyczące działalności naszego samorządu, zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Urzędem Miasta. Można to zrobić online,
pisząc na adres:
kancelaria.ogolna@olsztyn.eu

 

Odpowiedź: Pan Piotr Tyszkiewicz i każda inna osoba, która ma pytania dotyczące samorządu może to czynić za pośrednictwem każdej z dróg dozwolonych prawem, także za pośrednictwem mediów. Ja Szanownej Pani Rzecznik Ratusza polecam czytanie Olsztyn.com.pl i reagowanie na nurtujące Czytelników kwestie dotyczące samorządu. Ostatnio pisałem o timingu Ratusza w sprawie ratowania Stomilu Olsztyn. Z takim timingiem, jaki miał Ratusz, Stomil został uratowany, ale PZPN ukarał go karą – 3 pkt, przez co Stomil Olsztyn może spaść do 2 ligi! Ratusz tak właśnie reaguje na problemy Stomilu Olsztyn, którego jest właścicielem i tak samo reaguje, tzn. nie reaguje, na problemy związane z infrastrukturą sportową w Olsztynie.

Ratusz pierwszy raz ustosunkował się do tego, co piszę w imieniu swoich Czytelników, a piszę już od ponad 4 lat na Olsztyn.com.pl! Gratuluję zatem Ratuszowi reakcji! Ja Ratuszowi, za taki refleks, przyznaję czerwoną kartkę. Przypominam, że to już druga czerwona kartka dla Ratusza. Ostania była w notce: Czerwona kartka dla Prezydenta Piotra Grzymowicza i to po konsultacji z VAR! Notka cieszy się  dużą liczbą komentarzy i dużą ilością odsłon, za co dziękuję Czytelnikom Olsztyn.com.pl. Reasumując- Dziękuję Szanownej Pani Rzecznik za zaproszenie do kacelaria.ogolna@ ale ono nie dotyczy koni.

 

I część, czyli szczyt śmiechu- Głaskać tak żarówkę, żeby się w elektrowni śmiali.

AD. 1.

Trudno się odnieść do tak ogólnego zarzutu, szkoda, że pan Tyszkiewicz nie podaje tu konkretnego przykładu, bo tak zdecydowanie byłoby łatwiej rozmawiać. Na bieżąco mogę równie ogólnie
odpisać, że mamy w Olsztynie 10 orlików, czyli wielofunkcyjnych boisk o wysokich standardach. Do tego sukcesywnie remontujemy boiska przyszkolne (przykładem może tu być boisko przy SP 15, które za około miesiąc zostanie oficjalnie otwarte).

 

Szanowna Pani Rzecznik Ratusza- Gumowisko na Dajtkach, to nie jest ogólny zarzut. To jest wręcz zasadniczy zarzut! Dodam, że ten stan boiska na Dajtkach jest skandaliczny od wielu, wielu lat. Za taką ogólną odpowiedź, Szanowna Pani Rzecznik Ratusza oraz urzędnicy z Ratusza powinni za karę zagrać na Dajtkach całą ligę- 17 spotkań! OSiR ma duży budżet, to kupi urzędnikom koszulki z nadrukiem „Olsztyn miasto bez futbolu i boisk”. Ja dopilnuję, żeby mecze trwały 2 x 45' i żeby nie było lotnych zmian. Niech urzędnicy z Ratusza i OSiR pograją na tym gumowisku, aż zrozumieją, jacy są beznadziejni... Po każdym meczu będą przynajmniej wiedzieli skąd im nogi odrastają.

Orliki wielofunkcyjne mają się do boiska pełnowymiarowego jak lotnisko w Szymanach do dworca autobusowego w Ełku. A sukcesywne remonty boisk, których brak, to dobry żart, aż w elektrowni się śmieją!

 

II część, czyli jak w dowcipie- Ile jest kucharek w Afryce?

- Sześć.

AD. 2.

W związku z pytaniem o Plan Finansowy zapraszam do naszego Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie pokazujemy pozycje wydatków oraz szczegółowe kwoty, przyjęte Uchwałą Rady Miasta z dn. 23.01.2019.


Wydatki związane z kulturą fizyczną są zapisane pod numerem 926.

http://bip.olsztyn.eu/bip/dokument/353137/iv_29_19_w_sprawie_budzetu_miasta_olsztyna_na_2019_rok_/
[3]
Zdecydowana większość z kwoty, o której pisze Pan Tyszkiewicz to pieniądze przeznaczone na działalność Ośrodka Sportu i Rekreacji - około 25 milionów złotych.

 

25 milionów złotych na OSiR! Czyli 25 milionów złotych na urzędników od sportu w 2019 roku w mieście bez bazy sportowej! Ta kwota, Szanowna Pani Rzecznik Ratusza, broni się sama! Jeżeli rok w rok Olsztyn wydaje tyle milionów na urzędników od sportu, to na sport już, co zrozumiałe, nie wystarcza. Ile to pięknych obiektów sportowych powstałoby w Olsztynie, gdyby Olsztyn nie finansował tej firmy, która ma tyle wspólnego ze sportem co Olsztyn? W kontekście tej sumki, jakże żałośnie wyglądają środki przeznaczane przez Ratusz na np. Stomil Olsztyn i inne kluby i klubiki w Olsztynie! Ale wiadomo, gdzie kucharek sześć...

 

III część, czyli jak w dowcipie - Halo. Czy to Stacja Krwiodawstwa?
- Nie. Biuro Sportu i Rekreacji.
- A to przepraszam, pomyłka.
- Nie szkodzi. Dużo się pani nie pomyliła.

 

Pozostałą kwotą dysponuje Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Olsztyna i jest to dokładnie: 2 814 800 zł. Z tego 2 720 600 zł przeznaczone jest na dotacje celowe na poniższe zadania:

*Sportowy wypoczynek dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych – 66 000 zł,
*Organizacja współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkół Olsztyna – 100 000 zł,
*Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym – 540 000 zł,
*Wspieranie szkolenia sportowego wszystkich kategorii wiekowych w różnych dyscyplinach sportowych – 1 649 800 zł,
*Przez ruch po zdrowie - upowszechnianie różnorodnych form aktywności fizycznej wśród: dzieci i młodzieży, osób dorosłych,
osób niepełnosprawnych – 215 000 zł,
*Organizacja imprez sportowych i sportowo-rekreacyjnych – 149 800 zł.

 

Proponuję zlikwidować to biuro sportu i te sumy przeznaczyć na bazę treningową. W szkole na

w- f mają uczyć kultury fizycznej, a w klubach tę kulturę fizyczną, poprzez ciężką specjalistyczna pracę, wzmacniać! Jak już urzędnicy organizują sport, to finał znamy z Olsztyna gdzie wygląda to wszystko, jak jedna wielka stacja krwiodawstwa podatkowego.

 

IV część, czyli jak w dowcipie- Blondynka pyta blondynki jak się robi dżem, a ta jej na to odpowiada- To proste obiera się pączki.

Pozostałe wydatki obejmują przede wszystkim: nagrody i wyróżnienia pieniężne za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym (40 000 zł) oraz zakup pucharów, statuetek, książek i innych nagród rzeczowych na nagrody i wyróżnienia dla sportowców, trenerów i działaczy olsztyńskiego środowiska sportowego (38 000 zł).

 

To jakaś farsa! W mieście, w którym nie ma bazy do uprawiania futbolu blisko 100 000 zł. wydaje się na książki i puchary na nagrody dla działaczy! Gołym okiem widać, że to wszystko sportowi nie służy. Jakieś puchary, ferie, książki (ciekawe o czym?) Sportowy groch z kapustą. Ale to wszystko „frytki”  z budżetu OSiR- 25 milionów złotych tylko w 2019 roku! Na co idzie reszta kasy?! I czy trzeba w Olsztynie obierać pączki, żeby mieć dżem?

 

V część, czyli jak w dowcipie – Jak to możliwe, że Jadzia grabiąc liście złamała nogę?!
– Cóż… Spadła z drzewa!

Uprzedzając kolejne pytanie poniżej przedstawiam bardzo skrótową informację na temat szeroko zakrojonej działalności OSiR, przygotowaną przez rzecznika tej instytucji - Zbigniewa Szymulę.

Środki z budżetu miasta Olsztyna Ośrodek Sportu i Rekreacji przeznacza na działalność stricte związaną z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców Olsztyna i gości naszego miasta w zakresie szeroko pojmowanej działalności na rzecz sportu i rekreacji. A konkretnie chodzi o trzy nurty: dbałość o utrzymanie w należytym stanie istniejącej infrastruktury sportowej, organizację imprez sportowych oraz przeprowadzanie i nadzorowanie rozgrywek szkolnych, amatorskich oraz promowanie postaw prosportowych.

 

Rozumiem, że OSiR dba o bazę sportową, ale jaki sens ma organizowanie przez OSiR „szeroko pojmowanej działalności na rzecz sportu i rekreacji” za 25 milionów złotych? Może, Szanowna Pani Rzecznik Ratusza, OSiR idzie zbyt szeroko i trzeba trochę inaczej dzielić pieniążki podatników? Ratusz przeznaczył ostatnio na Stomil Olsztyn 400 000 zł. Stomil to realna wartość marketingowa dla Olsztyna. A OSiR jest znany tylko w Olsztynie i to tylko dzięki mnie:) No od dzisiaj więcej ludzi będzie wiedziało, że ten OSiR, to wypasione kocury, nie jakieś tam zabiedzone olsztyńskie kluby, ze Stomilem na czele, który dzięki zaangażowaniu kilku piłkarzy od lat utrzymuje się na poziomie 1 ligi, wbrew prawom ekonomii, logiki oraz znanym antyfutbolowym marketingowym hasłom Ratusza. Czy Olsztyn stać na grabienie liści siedząc okrakiem na drzewie? Kto bogatemu zabroni?

 

VI część, czyli jak w dowcipie- Terapia małżeńska - kiedy za twoje pieniądze, w twojej obecności, psycholog wyjaśnia twojej żonie, dlaczego jesteś do niczego.

Jeśli chodzi o obiekty:

OSiR na co dzień administruje trzema obiektami w kompleksie CRS Ukiel: centralnym miejscem przy ul. Kapitańskiej (w którym znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego i pływającego, siedem boisk do siatkówki plażowej, boisko do koszykówki, dwa place zabaw, linarium, skatepark i snowpark), obiektem na Słonecznej Polanie ze specjalistyczną bazą żeglarską (korzystają z niej dwa olsztyńskie
kluby sportowe: Nauticus i Junga) oraz obiektem przy ul. Olimpijskiej, gdzie swoją siedzibę ma klub kajakarski Kayak Sport Club Olsztyn i gdzie funkcjonuje specjalistyczna hala do siatkówki plażowej (jeden z dwóch tego typu obiektów w kraju) oraz cztery korty do squasha.

Pod naszą opieką znajdują się trzy hale sportowe: Hala Widowiskowo-Sportowa Urania, hala przy ul. Głowackiego (wraz ze ścianką wspinaczkową) oraz hala przy ul. Mariańskiej. Na Głowackiego działa pływalnia, w maju po okresie remontu zostanie oddany ponownie do użytku basen przy ul. Mariańskiej. Wiele wysiłku wkładamy w utrzymanie na najwyższym poziomie Wodnego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Aquasfera, który cieszy się ogromną popularnością i służy zarówno do celów sportowych, jak też rekreacyjnych.

Dużej i systematycznej pracy wymaga utrzymanie na poziomie związanym z wymogami licencyjnymi PZPN obiektu piłkarskiego przy ul. Piłsudskiego oraz kompleksu przy ul Sybiraków. W zasobach OSIR znajdują się także takie mniejsze obiekty, takie jak skateperk w Parku Kusocińskiego czy tor motocrossowy przy ul. Lubelskiej. Zimą budujemy i dbamy o funkcjonowanie trzech lodowisk, latem zabezpieczamy pracę czterech kąpielisk sezonowych i Wodnego Placu Zabaw w CRS Ukiel oraz kąpieliska nad jeziorem Skanda (o łącznej długości linii brzegowej znacznie przekraczającej 300 metrów).

 

Szanowna Pani Rzecznik Ratusza, to może powie Pani szczegółowo ilu ludzi opiekuje się tymi obiektami OSiR? Pójdźmy dalej i powie Szanowna Pani Rzecznik ilu ludzi pracuje w OSiR? Ile z tej kwoty 25 milionów złotych jest przeznaczana na płace w OSiR? Kto te remonty robi (Czy OSiR zleca wykonawcom i tzw. podwykonawcom prace?) i czy pieniądze na te remonty, to są z puli tych 25 milionów złotych na kulturę fizyczną w 2019 roku, czy Ratusz do tego budżetu dopłaca jeszcze z innej puli? A swoją drogą, to za popularność Aquasfery ile mieszkańcy Olsztyna dopłacają co roku? Proszę o szczerą odpowiedź, jak na terapii, niech ludzie dowiedzą się...

 

VII część, czyli jak w dowcipie- Wybucha pożar. Para wybiega z płonącego budynku.
Żona mówi do męża:

- Wiesz, Marian, po raz pierwszy od 15 lat wychodzimy gdzieś wspólnie...

OSiR rokrocznie organizuje mnóstwo imprez sportowych, w nadchodzącym roku do kalendarza imprez włączamy dwa całkiem nowe eventy: I Olsztyński Bieg Świętojański oraz I Turniej Tenisa Plażowego (ITF Beach Tennis). Wiele z tych imprez ma zasięg krajowy i międzynarodowy, m.in. mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu, Puchar Europy w Triathlonie czy ogólnopolskie turnieje siatkówki plażowej. Kalendarz imprez poniżej.

KALENDARZ KRAJOWYCH I MIĘDZYNARODOWYCH IMPREZ SPORTOWYCH I
REKREACYJNYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ OSIR W 2019 ROKU:

L.P.

NAZWA IMPREZY

TERMIN IMPREZY
1.
XVII Bieg Jakubowy
28.04
2.
Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu
15-19.05
3.
Puchar Europy w Triathlonie18.05
4.
Elemental Triathlon Olsztyn
19.05
5.
TURNIEJ TENISA PLAŻOWEGO - ITF BEACH TENNIS
15-16.06
6.
I OLSZTYŃSKI BIEG ŚWIĘTOJAŃSKI NA 10 KM
22.06
7.
I Turniej siatkówki plażowej
29-30.06
8.
Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych do lat 14 w Pływaniu
05-07.07
9.
Maraton rowerowy – Mazovia MTB Marathon
28.07
10.
Mistrzostwa Olsztyna w pływaniu długodystansowym na wodach otwartych
03.08
11.
II Turniej siatkówki plażowej
24-25.08
12.
IV Ukiel Olsztyn Półmaraton
15.09
13.
XIV Olsztyński Festiwal Sztuk Walki
10
14.
Otwarte Mistrzostwa Olsztyna w Tenisie Stołowym
10.12

 

Dlaczego, to wszystko ma kosztować podatników z Olsztyna aż 25 milionów złotych? Zamiast pozorowania sportu, potrzebne są warunki dla uprawiania sportu! Jest 2019 rok i ludzie w Olsztynie chcą wreszcie dla swoich dzieci sportu- począwszy od szkoły do wyczynu i profesjonalizmu włącznie i to na najwyższym poziomie! A olsztynianie nie mając normalnych warunków do uprawiania sportu, wychodzą do OSiR jak ta para, co pierwszy raz od 15 lat wyszła gdzieś wspólnie.

 

VIII część, czyli jak w dowcipie- Jeśli dziecko nie chce jeść mięsa, to czym je zastąpić?
- Psem. Pies zawsze zje mięso.


Kolejną platformę działalności stanowią cykliczne rozgrywki amatorskie (Olsztyńska Liga Siatkówki Amatorskiej oraz Olsztyńska Liga Futbolu Amatorskiego), rozgrywki szkolne w takich dyscyplinach jak m.in. piłka nożna, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, badminton, unihokej, lekka atletyka czy łyżwiarstwo szybkie. Promujemy także wśród mieszkańców Olsztyna postawy prosportowe organizując bezpłatne zajęcia i zachęcając ich do aktywności sportowej. W tym celu powstał cykl „Wiele aktywności, jedno zdrowie”, w tym celu wiosną 2019 proponujemy mieszkańcom Slow Jogging, także dlatego organizujemy cyklicznie spotkania z Nordic Walking.

 

Za 25 milionów OSiR organizuje slow jogging i nordic walking i kolejne dziwne platformy. To jest metoda na psa! Nie budować boisk, nie wzmacniać klubów, a urzędnicy są od wszystkiego, nawet od slow joggingu:)))

Przecież to są absurdy z zakresu tzw. „kultury fizycznej” firmowane przez Ratusz! Tych maratonów rowerowych i tego całego sportowego bigosowania nawet nie ma sensu komentować. Właściwie tam brakuje tylko rzutu dzidą do pędzącego po plaży miejskiej dzika. Dla zwycięzcy puchar z puli OSiR dla prezesów i działaczy (jest na to blisko 100 000 zł.). Gdzie tu tylko jest sport i kultura fizyczna? Pies zawsze zje mięso, tylko co z dziećmi? Olsztyn ma zejść na psy, ponieważ młodzież wyjeżdża stąd gdzie się da?

 

IX część, czyli jak w dowcipie- Pielęgniarka do lekarza:
- Panie doktorze, symulant spod dwójki umarł.
Doktor:
- No to teraz przesadził...


Globalnie rzecz ujmując pracujemy dla olsztynian w zakresie sportu i rekreacji na wielu polach i nieustannie zachęcamy do aktywności. Także oferując zniżki: kluby sportowe korzystają z obiektów OSiR z 95-procentowym rabatem, Szkoły mają 90 % zniżki, respektujemy Olsztyńskie Karty Dużej Rodziny (50 procent zniżki), zorganizowane grupy szkolne wchodzą na pływalnie i lodowiska gratis.
 

Lepiej dla świata, żeby OSiR globalnie nie działał. Zniżki dla mieszkańców Olsztyna od urzędników, których podatnicy utrzymują tj. zniżki za użytkowanie bazy, którą podatnicy zbudowali za swoje pieniądze, to jest czysty socjalizm.

A może przestaniemy budować w Olsztynie socjalizm, a zaczniemy budować system służący mieszkańcom, a nie wąskiej grupie ludzi, którzy na majątku ludzi zbudowali sobie OSiR- urzędniczą potęgę w Olsztynie, która ewidentnie stoi na drodze dla rozwoju sportu w Olsztynie!? Ja wiem, że to nie jest Szanownej Pani Rzecznik Ratusza wina, ale też nie tych tysięcy ludzi, którzy chcą w Olsztynie właśnie sportu i kultury fizycznej, a nie antykultury fizycznej i tych „salt w tył ze śrubą” z rabatami, które są tylko alibi, do pobierania przez OSiR ogromnych kwot z budżetu miasta Olsztyn. To już przesada!

 

X część, czyli jak w dowcipie- Mosze kupił od Icka osła za 100 szekli. Ale następnego dnia osioł zdechł. Mosze wrócił do Icka i chce oddać truchło osła za 100 szekli, ale Icek mu mówi:
- Sprzedałem ci żywego osła, a chcesz mnie oddać martwego? W życiu!
Więc Mosze odszedł z niczym. Za tydzień Icek widzi, że Mosze idzie uśmiechnięty, więc pyta:
- Z czego tak się cieszysz Mosze?
- Bo zarobiłem na tym ośle.
- Jak niby?!
- Zorganizowałem loterię, jeden los po 5 szekli, do wygrania był osioł, sprzedałem 40 losów.
- Ale ten osioł był nieżywy!
- Zwycięzcy też się to nie spodobało, więc oddałem mu jego 5 szekli...


Przez miejskie obiekty rekreacyjno-sportowe rokrocznie przewija się około 2 mln 400 tys. użytkowników, a my staramy się tak organizować pracę, aby zapewnić im maksimum komfortu i jednocześnie osiągnąć przychód, który wraca do kasy miejskiej. I to się nam także udaje: w styczniu 2019 roku działalność Ośrodka Sportu i Rekreacji przyniosła przychód na łączną sumę 1 072 420 zł.

 

Szanowna Pani Rzecznik Ratusza, żyjemy w czasach, w których ludzie już naprawdę odróżniają przychód od dochodu.

Pojęcia przychód nie należy mylić z takimi pojęciami jak: dochód, czy zysk. Wysokość przychodów przedsiębiorstwa nie odzwierciedla jego rzeczywistej sytuacji finansowej. Podstawowymi wskaźnikami oceny finansowej przedsiębiorstwa są przepływy finansowe w postaci wpływów i wydatków przedsiębiorstwa. I stawiam dolary przeciwko orzechom, że to przedsiębiorstwo to fikcja ekonomiczna, jak za czasów PRL.

W całej Europie ludzie uprawiają sport, a nie ma tam OSiR! Jakiś cud? Jak oni to robią?

W jednej ze swoich ostatnich notek napisałem, że Olsztyn bez OSiR miałby już dawno najpiękniejszy stadion w Polsce plus super halę, ale Olsztyn woli OSiR!  Ale Ratusz woli cuda z osłem i ma cuda- OSiR udowadnia, że można sprzedać nawet martwego osła i mieć przychód- Nie mylić z dochodem:)

 

XI część, czyli- Ama nos et vale! Darmowych obiadów nie ma!

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej osir.olsztyn.pl i zapoznania się z pełnym zakresem naszej działalności. Mnóstwo informacji znajdziecie także na naszych profilach facebookowych: OSiR,
Ukiel oraz Aquasfera.

Pozdrawiam,
Marta Bartoszewicz
rzeczniczka prasowa
Urzędu Miasta Olsztyna

 

Swoich Czytelników zachęcam do analizy wydatków Ratusza, nie tylko na OSiR. Ja wyciągnąłem na powierzchnię tylko jeden przykład, jak działa Ratusz i jego agenda OSiR. Dlatego nie mam dobrej informacji dla Stomilu Olsztyn, Warmii Olsztyn i olsztyńskich klubików typu Żuri Football, Czereś Sport, czy Naki Olsztyn. Olsztyn przez lata wydał na swoich urzędników tyle kasy, że na boiska po prostu zabrakło środków. Ratusz woli urzędników od sportu z ich slow joggingiem, niż realne inwestycje w infrastrukturę sportową. Ja na coś takiego się nie godzę! Osobiście rekomenduję swoim Czytelnikom sprzeciw wobec tego ratuszowego systemu, który przez lata zniszczył już wiele pokoleń piłkarzy. Jeżeli chcemy dla następnych pokoleń zostawić coś sensownego, to należy zredukować OSiR o jakieś 100% a zaoszczędzone środki przeznaczyć na infrastrukturę sportową! A sportem powinny zajmować się szkoły i kluby, w sposób profesjonalny. A że kultura fizyczna ma kapitalne znaczeniu w życiu, szczególnie młodych ludzi, to nie muszę chyba nikogo przekonywać. Przecież młodzież nieprzypadkowo ucieka z Olsztyna trenować w Białymstoku, Warszawie, Gdańsku , gdzie się da... Oni serio wyjeżdżają z Olsztyna, a to ich ama nos et vale, oznacza że już na lata, jak nie na zawsze, żegnają Olsztyn i jego niesprawiedliwy ład. Darmowych obiadów nie ma i za obiad dla OSiR płacą przede wszystkim dzieci i młodzież.

Więcej informacji moi Czytelnicy znajdą na Arenie de Gruz, na Arenie Gumowisko- Smog Dajtki, na kompleksie Zapaść Cywilizacyjna Warmii Olsztyn, w Hali Gejzer Urania (W hali Urania mój Czytelnik odkrył w wc gejzery- Wybuchają jak Państwo tylko pociągną za spłuczkę. Jeden z moich Czytelników opisał, jak na turnieju w Uranii udał się do wc i właśnie pociągną za spłuczkę i ku jego zdziwieniu wc zaczęło... parować od wrzącej wody!) Ostatnio coś takiego widziałem na Islandii! Turyści z całego świata płacą za to, żeby oglądać takie cuda natury! Szanownej Pani Rzecznik Dziękuję za bardzo dobry początek i proszę o więcej. Wspólnie zmieniajmy Olsztyn na lepsze:)

Oczywiście Czytelników zapraszam do dyskusji!

 

Piotr Tyszkiewicz

Menedżer piłkarski,

footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne dla Talentów na bazie własnego programu i boiska w Dorotowie.

Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt:
mail: biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000

Zapraszam do współpracy!

Komentarze (56)

Dodaj swój komentarz

 • Kleofas 2019-03-27 20:24:06 77.21.*.*
  Panie Piotrze kiedy następny felieton? Może warto podnieść kwestie żeńskiej koszykówki w Olsztynie. Ogromne tradycje kiedyś derby Stomilu z Łącznością przyciągały tłumy. Teraz KKS ledwo się utrzymał. Może Szanowna Małżonka i Córka by pomogły? Pozdrawiam serdecznie.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • stomm 2019-03-18 14:33:16 213.184.*.*
  wyżera i wypija w sensie podczas przerwy z kanciapy z cateringiem ? hmm musze sie przyjrzec nastepnym razem.
  Odpowiedz Oceń: 2 8 Zgłoś treść
 • Znowu on 2019-03-16 22:53:07 77.111.*.*
  Nikt nie chce licencjonowanego to poci się w necie. jedzie na Stomil a na meczach wyżera i wypija wszystko co można. W Ceramice tego nie było. Tam były inne priorytety!
  Odpowiedz Oceń: 9 15 Zgłoś treść
 • 100%olsztyniak 2019-03-16 19:34:56 86.173.*.*
  Ja kilka lat temu w rozmowie z prezydentem Grzymowiczem zwracalem mu uwagę ze pilka nożna cementuje lokalne społeczeństwo a dobra drużyna piłkarska jest wizytówką miasta ale on tego nie rozumie albo nie chce tego zrozumieć
  Odpowiedz Oceń: 18 3 Zgłoś treść
 • 100%olsztyniak 2019-03-16 13:51:54 86.173.*.*
  Odbiegajac trochę od tematu.Jako rodowity olsztyniak kocham to miasto i Stomil ale podsumujmy ostatnie 4 lata rządów Grzymowicza 1.liczba mieszkańców miasta spadła o 3 tyś. 2.ze wszystkich miast wojewódzkich w przeliczeniu na jednego mieszkanca tu buduje się najmniej mieszkań 3.W przeliczeniu na jednego mieszkańca Olsztyn ma najmniejsze zadłużenie a to dlatego że miasto mało inwestuje 4.Puste lokale do wynajęcia w centrum, lumpexy,apteki ,banki i piekarnie.Tak w skrócie wygląda Olsztyn Cieszę się ze wróciły tramwaje do Olsztyna bo oprócz dogodnien komunikacyjnych nadaja one charakter miastu.Grzymowicz to uczynil ale miał też podane pieniądze na tacy (85%inwestycj sfinansowała UE)i to tyle Niestety obawiam się najgorszego ze przez te prawie 5 lat jakie zostały do końca kadencji Grzymowicza urzeczywistni on swoje plany Olsztyna wolnego od futbolu.Amen
  Odpowiedz Oceń: 16 2 Zgłoś treść
 • 100%olsztyniak 2019-03-16 09:23:42 86.173.*.*
  Olsztyn to jedyne miasto wojewódzkie, które w ostatnich latach nie wybudowało bądź nie zmodernizowalo stadionu bądź hali sportowej.Ba nie ma tu nawet porządnego amfiteatru tylko kurnik na 200 osób. Roczny budzet porównywalny do Kielc,Bielska,Torunia,Rzeszowa .Wiekszy od Tychów, Gliwic czy Zabrza.Cala Polska pobudowala bądź zmodernizowala stadiony(ba nawet nawet nasza piękna Ostroda)a tu arbuz zaklina rzeczywistość że Olsztyn na to nie stać .Może w Nowym Mieście Lubawskim panuje jakaś antyfutbolowa zaraza,którą przywiózł do Olsztyna Grzymowicz bo przypomnę że chyba ze 2 lata temu Drwęca NML zrezygnowała z awansu do 2 ligi ustępując miejsca chyba Widzewowi
  Odpowiedz Oceń: 18 2 Zgłoś treść
 • e121q 2019-03-16 09:04:51 89.228.*.*
  Wspomniane boisko przy szkole nr 15 to troche przesada. Ławki od strony rozbiegu do skoczni wystarczyłyby dla kibiców niejednego meczu III ligi (po co ich tyle, chyba dla spozywających pod chmurką). a rozbieg do skoków w szkole podsatwowej jest dłuzszy niż na olimpiadzie ? Chciałbym zobaczyć czy w ogóle jacyś uczniowie tej szkoły kiedykolwiek skoczą w dal ....
  Odpowiedz Oceń: 17 2 Zgłoś treść
 • xv 2019-03-16 08:16:13 5.172.*.*
  Panie Tyszkiewicz mam dziwne wrażenie że czuje Pan straszny uraz do władz miasta czy może chciał Pan zorganizować jakąś szkółkę jak Naki i nie dostał Pan pozwolenia??? A z drugiej strony jak pięknie się rozdaje kasę publiczną , nie wszyscy żyją sportem i nie wszyscy wielbią szmaciankę której jest pan wielkim zwolennikiem - notabene sport dla ułomnych . I wracając jeszcze do Stomilu boleje że ten trup jeszcze funkcjonuje ale mam nadzieję że nie długo przeminie jak złe wspomnienie po wszystkich tych machlojkach i wyciąganiu pieniędzy publicznych .
  Odpowiedz Oceń: 6 16 Zgłoś treść
 • Megan 2019-03-16 06:39:20 83.5.*.*
  Czy mówi coś komuś nazwisko Mirosław Jabłoński? Otóż jest to wicedyrektor OSiR od lat nie wiem ilu. Ale mało kto o tym wie i mało kto go zna. Ciekawe dlaczego? Litwinskiego znamy a Jabłoński...jakby się ukrywał w OSiR.
  Odpowiedz Oceń: 12 1 Zgłoś treść
 • Babcia Hela 2019-03-15 22:35:33 88.156.*.*
  Jest miasto które mając swój lokalny OSIR i taką sama liczbę mieszkańców jak Olsztyn było w stanie zbudować i nowoczesny stadion i halę sportowa i mają oddzielny stadion lekkoatletyczny. Da się???? Oczywiście że się da. To miasto to Bielsko - Biała
  Odpowiedz Oceń: 12 2 Zgłoś treść