W spotkaniu zabrakło kluczowych postaci, m.in. napastniczki FC Barcelona - Ewy Pajor. Dla porównania, w miniony piątek, kiedy zespół wystąpił w optymalnym zestawieniu (również w Gdańsku), odniósł zwycięstwo 1:0 nad Słowenią.
To spotkanie było idealne dla debiutu zawodniczek z polskiej Ekstraligi kobiet. W drugiej połowie pierwszy raz z orzełkiem zagrała zawodniczka Stomilanek Olsztyn. Dominika Misztal weszła w 63. minucie spotkania za Natalię Wróbel (Glasgow City).
Stomilanki Olsztyn, grające dopiero trzeci sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej, przeżywają historyczną chwilę: żadna inna zawodniczka klubu dotychczas nie zagrała w seniorskiej reprezentacji Polski. To wyróżnienie przypadło 21-letniej pomocnik, która jest podstawową postacią w zespole trenera Dariusza Maleszewskiego. Do Olsztyna trafiła przed bieżącym sezonem z GKS-u Katowice, z którym dwukrotnie sięgała po mistrzostwo Polski. Mimo że Stomilanki zawodzą w lidze i znajdują się w strefie spadkowej, selekcjoner Nina Patalon zdecydowała się na powołanie zawodniczki, co świadczy o jej indywidualnej, wysokiej formie.

Był to ostatni test biało-czerwonych przed kwalifikacjami do mistrzostw świata.Walka o udział w mundialu 2027 w Brazylii rozpocznie się między marcem a czerwcem 2026 roku, kiedy to Polki zmierzą się w dywizji A Ligi Narodów z Francją, Holandią i Irlandią. Bezpośredni awans na mistrzostwa zapewni sobie tylko zwycięzca grupy; pozostałe zespoły powalczą w barażach.
Polska - Łotwa 3:0 (2:0)
1:0 - Sarapata 13'
2:0 - Tomasiak 45'
3:0 - Sobal 90'
Polska: Radkiewicz (46' Szperkowska) - Zaremba (78' Skupień), Szymczak (40' Szymaszek), Nowak, Zieniewicz, Wróbel (63' Misztal), Grzybowska (46' Domin), Grabowska, Sarapata (78' Kaczor), Krezyman (78' Grzywińska), Tomasiak (63' Sobal)
Łotwa: Strazdiņa - Vuškāne (71' Šenberga), Štube, Voitāne, Arseno, Teļukeviča (46' Upīte), Daņilova (77' Gindra), Andersone, Zaičikova (87' Gornela), Poļuhoviča (87' Sondore), Miksone












Komentarze (0)
Dodaj swój komentarz