Piłka ręczna. Warmia Energa zbroi się przed walką o ligę centralną

Piłka ręczna. Warmia Energa zbroi się przed walką o ligę centralną
Inauguracyjny mecz Warmii Energa w nowym sezonie, odbędzie się w tej hali 26 lub 27 września
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Trzej kolejni nowi zawodnicy: Adam Konkel, Damian Didyk i Adrian Chełmiński będą w sezonie 2020/2021 reprezentować barwy klubu Warmia Energa Olsztyn, natomiast Cezary Kaczmarczyk został zakwalifikowany do szkolenia centralnego bramkarzy prowadzonego m.in. przez Sławomira Szmala.

Adam Konkel skończy 6 sierpnia 23 lata. Jest wychowankiem Cartusii Kartuzy. Cztery poprzednie sezony, ten bardzo skuteczny skrzydłowy grał w pierwszoligowym Sokole Kościerzyna, w którym zdobył łącznie aż 243 (!) bramki. Jako junior występował w ekipie Wybrzeża Gdańsk. O pozycję w zespole olsztyńskim będzie konkurował z Mateuszem Kopycińskim.

Adam Konkel

Damian Didyk urodził się 7 marca 1998 r. Grając w zespołach juniorów młodszych i juniorów reprezentował Wybrzeże Gdańsk. Zamienił ten gdański klub na I-ligowy GKS Żukowo, w którym w dwóch sezonach zdobył 207 bramek. Trafił do akademickiej reprezentacji Polski i reprezentował nasz kraj w 2018 r. podczas akademickich mistrzostw świata w chorwackiej Rijece. W końcu wrócił do Wybrzeża grającego w Superlidze. Rozegrał 15 spotkań zdobywając 13 bramek.

Damian Didyk

Natomiast Adrian Chełmiński ostatnie trzy sezony spędził w zespole pierwszoligowej Stali Gorzów. Jest zdobywcą 201 bramek w 65 rozegranych meczach. Jest też młodzieżowym reprezentantem Polski. Jego rywalem na pozycji lewego rozegrania będzie w Warmii Wojciech Golksem.

Adrian Chełmiński

Związek Piłki Ręcznej w Polsce powołał 12 zawodników do udziału w specjalistycznej konsultacji bramkarzy, która potrwa 7 dni, a rozpocznie się 2 sierpnia w Kielcach. W tym gronie znalazł się jeden z pozyskanych niedawno zawodników Warmii Energa Olsztyn Cezary Kaczmarczyk. Zgrupowanie bramkarzy poprowadzą Sławomir Szmal i Sebastian Suchowicz.

Znany jest już terminarz rozgrywek I ligi mężczyzn. Pierwszym przeciwnikiem olsztyńskiej Warmii będzie SMS ZPRP Gdańsk. Spotkanie zostanie rozegrane w Uranii 26 lub 27 września. W grupie A przystąpi 11 zespołów, w tym dwa z województwa warmińsko-mazurskiego, oprócz Warmii - Meble Wójcik Elbląg. Przypomnijmy, że zmagania pierwszoligowych szczypiornistów w sezonie 2020/2021 będą nieco inne niż wcześniej. W nowym sezonie będą bowiem nie dwie grupy I ligi, a jedna centralna licząca 16 ekip. Aby się w niej znaleźć, należy zająć w grupie A co najmniej czwarte miejsce.

Spotkanie olsztynian z gdańską młodzieżą odbędzie się w drugiej kolejce rozgrywek, bo w pierwszej Warmia Energa będzie pauzowała (nieparzysta liczba drużyn). W trzeciej kolejce (3/4 października) dojdzie natomiast w Elblągu do regionalnego meczu derbowego.

- Z mojego punktu widzenia nieważne jak będzie wyglądała liga - skomentował portalowi Olsztyn.com.pl Marcin Malewski, kapitan Warmii Energa - Cel jest wciąż ten sam: zająć pierwsze miejsce. Nie możemy się oglądać na to, jakich mamy przeciwników. Obecnie naszym głównym zadaniem jest dobrze przygotować się do sezonu.

Rozpoczęcie przygotowań olsztyńskiej ekipy do rozgrywek ma nastąpić 5 sierpnia.

Terminarz spotkań:

1. kolejka (19/20.09): Meble Wójcik Elbląg - USAR Kwidzyn
2. kolejka (26/27.09): Warmia Energa - SMS ZPRP Gdańsk, Tytani Wejherowo - Meble Wójcik
3. kolejka (03/04.10): Meble Wójcik – Warmia Energa
4. Kolejka (10/11.10): Warmia Energa - SMS ZPRP Kwidzyn, SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik
5. kolejka (17/18.10): GKS Żukowo - Warmia Energa Olsztyn
6. kolejka (24/25.10): Warmia Energa - Gwardia Koszalin, Meble Wójcik - SMS ZPRP Kwidzyn
7. kolejka (14/15.11): Sokół Kościerzyna - Warmia Energa, GKS Żukowo - Meble Wójcik
8. kolejka: Warmia Energa- Nielba Wągrowiec, Meble Wójcik - Gwardia Koszalin
9. kolejka (28/29.11): MKS Grudziądz - Warmia Energa, Sokół Kościerzyna - Meble Wójcik
10. kolejka (05/06.12): Warmia Energa - USAR Kwidzyn, Meble Wójcik - Nielba Wągrowiec
11. kolejka (12/13.12): Tytani Wejherowo - Warmia Energa, MKS Grudziądz - Meble Wójcik

Lech Janka

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Granat 2020-07-22 16:36:04 5.184.*.*
    Niech żyje piłka ręczna Olsztyna. Stomil do kasacji!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
2147382000