Data dodania: 2023-09-10 16:45

Emil Marecki

Piłka nożna kobiet. Stomilanki na ostatnim miejscu w lidze

Marta Vidal zdobyła jedną z bramek dla Stomilanek w spotkaniu rozegranym w Łodzi

Stomilanki Olsztyn były blisko wywalczenia remisu w Łodzi. Niestety, podopiecznym Dariusza Maleszewskiego zabrakło czasu na strzelenie wyrównującej bramki w meczu UKS-em SMS Łódź.

Stomilankom kompletnie nie wyszła pierwsza połowa w spotkaniu z UKS-em SMS Łódź. Olsztynianki w pierwszych 45 minutach straciły trzy gole. Najpierw w 18 minucie w polu karnym nikt nie przykrył Patrycji Balcerzak, która wyskoczyła wysoko w powietrze i zdobyła bramkę głową. Dziesięć minut później doszło do nieporozumienia w polu karnym pomiędzy bramkarką Maleah Milner i Justyną Liberą. Ta druga wpakowała piłkę do własnej bramki. Gdy Stomilanki czekały już na zakończenie pierwszej połowy to rywalki zdobyły kolejną bramkę. Aleksandra Stasiak zdecydowała się na uderzenie zza pola karnego i dzięki temu zdobyła pięknego gola.

Po przerwie piłkarki z Łodzi spuściły z tonu i do głosu doszły Stomilanki. W 70 minucie bramkarkę gospodarzy przelobowała Marta Vidal, a w 86 minucie brazylijka Soares Cupertino strzeliła bramkę na 2:3. Stomilanki ruszyły do mocno do ataku, ale UKS SMS dzielnie się bronił i komplet punktów został w Łodzi.

Stomilanki do tej pory zdobyły tylko jeden punkt. Przegrana w Łodzi była 3 porażką z rzędu, co kosztowało olsztyński zespół spadek na ostatnie miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę Stomilanki zagrają przed własną publicznością z Górnikiem Łęczna. Spotkanie zaplanowano na sobotę (16 września) o godzinie 12.

UKS SMS Łódź - Stomilanki Olsztyn 3:2

1:0 - Balcerzak 18'
2:0 - Libera 28' s.
3:0 - Stasiak 45'
3:1 - Vidal 70'
3:2 - Soares Cupertino 86'

Stomilanki: Milner – Libera (83' Skrzypińska), Kędzia, Sokołowska, Osajkowska, Drąg, Conterras (83' Korzec), Kałużna, Silny, Vidal, Kamala (46' Soares Cupertino)