Imieniny: Anatola, Atanazego
Data dodania: 2023-09-03 19:50

Piłka nożna kobiet. Kopciuszek z Olsztyna przegrał w Sosnowcu

Zdjęcie ilustracyjne do tekstu

Stomilanki Olsztyn pozostają nadal bez zwycięstwa w premierowym sezonie Ekstraligi kobiet. Olsztynianki tym razem grały na wyjeździe w Sosnowcu z miejscowymi Czarnymi.

Podopieczne Dariusza Maleszewskiego do tego spotkania przystąpiły z jednym punktem w tabeli. Remis osiągnęły w pierwszym meczu sezonu remisując bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław. W ostatnim meczu olsztynianki przegrały 0:3 z mistrzem Polski GKS-em Katowice.

Po tym spotkaniu trener Maleszewski chwalił swój zespół za to, że cały czas widzi progres w grze zespołu i "że wszystko idzie w dobrym kierunku". Niestety, ostatni mecz tego nie pokazał, chociaż worek z bramkami otworzył się dopiero w drugiej połowie spotkania.

Stomilanki bardzo szybko straciły gola, po tym jak zespół Czarnych wyszedł na prowadzenie za sprawą Patrycji Sarapaty. Zawodniczka Czarnych trafiła do pustej bramki, wcześniej jej koleżanka z zespołu nie miała problemów z wejściem w pole karne, żeby dograć prostopadłą piłkę. Olsztynianki odpowiedziały dziesięć minut później za sprawą pochodzącej z Olsztyna (jedyna taka piłkarska z podstawowej jedenastki Stomilanek) Adrianny Rosiak. Zawodniczka wpisała się na stałe w historii kobiecego futbolu w Olsztynie, bo zdobyła premierowego gola dla Stomilanek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Rosiak gola zdobyła silnym strzałem z 10 metra, a asystowała w tej sytuacji Kamila Osajkowska.

Do przerwy utrzymywał się remis, ale dopiero po zmianie stron Czarne rozpoczęły festiwal strzelecki. Dwa gole zdobyła Nikol Kaletka, a kolejne - pod koniec meczu - to była już kwestia tego, że Stomilanki za wszelką cenę rzuciły się do ratowania wyniku. Olsztynianki za bardzo pozwalały rywalkom na łatwe wejścia w pole karne, a na tym poziomie rozgrywek rywalki są bezlitosne.

Po tej porażce Stomilanki spadły na spadkowe 11. miejsce w tabeli. W kolejnym spotkaniu zagrają ponownie na wyjeździe, tym razem w Łodzi z miejscowym UKS-em SMS Łódź.

Czarni Sosnowiec - Stomilanki Olsztyn 5:1 (1:1)

1:0 - Sarapata 4'
1:1 - Rosiak 15'
2:1 - Kaletka 59'
3:1 - Kaletka 77'
4:1 - Miksone 84'
5:1 -  Ročāne 90'

Stomilanki: Milner - Contreras (87' Kamala), Drąg (64' Skrzypińska), Kałużna, Kędzia, Libera (64' Lamanna), Osajkowska, Rosiak, Silny, Sokołowska (87' Korzec), Vidal (64' Tarnowska)