Dziś jest: 16.06.2024
Imieniny: Aliny, Anety, Anny
Data dodania: 2022-11-03 08:10

Redakcja

Passa Indykpolu AZS Olsztyn przerwana

Passa Indykpolu AZS Olsztyn przerwana
Kadr ze środowego spotkania w Nysie
Fot. Mateusz Lewandowski

Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się przedłużyć zwycięskiej passy. Zawodnicy prowadzeni przez trenera Javiera Webera, ulegli na wyjeździe PSG Stali Nysa. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur w ligowej tabeli zajmuje 8. miejsce.

reklama

Javier Weber, szkoleniowiec Indykpolu AZS Olsztyn, był pełen nadziei przed środowym spotkaniem w Nysie. - Nasza drużyna ciągle się rozwija. Przez sześć tygodni, kiedy jesteśmy w pełnym składzie, wykonaliśmy solidną pracę. Z każdym meczem jesteśmy coraz lepsi – nie tylko indywidualnie, ale jako zespół. System gry blok-obrona, a dzięki temu nasz atak, wyglądają coraz lepiej. Dobrze radzimy sobie również na zagrywce. Musimy iść drogą, którą obraliśmy, poprawiając drobne niedoskonałości. Każdy kolejny mecz jest dla nas małym „finałem” - przyznał argentyński opiekun akademików z Kortowa.

Mecz przy prawie wypełnionej hali w Nysie był starciem czwartej z szóstą drużyną w ligowej tabeli. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczęła go w następującym składzie: Tuaniga, Poręba, Averill, Lipiński, Andringa, Butryn i Ciunajtis (libero).

Zawodnicy prowadzeni przez Daniela Plińskiego kontrolowali przebieg spotkania od pierwszej do ostatniej akcji. Akademicy z Kortowa nie byli w stanie zatrzymać ataków Wassima Ben Tary oraz Michał Gierżota. Ponadto ekipa ze stolicy Warmii i Mazur popełniała proste błędy. Nie pomogły zmiany w postaci wprowadzenia na parkiet Jana Króla czy Kuby Hawryluka. Efektem tego była przegrana w trzech setach (19:25, 20:25 i 20:25) i przerwana passa zwycięstw – licznik zatrzymał się na czterech wygranych z rzędu.

Patrząc na pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa dysponowali jedynie dokładniejszym przyjęciem (42% do 40% dokładnego przyjęcia). Nysanie byli skuteczniejsi w ataku (54% skuteczności przy 47% skuteczności olsztynian), zdobyli więcej punktów blokiem (11:4) oraz na zagrywce (6:1). Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy był Wassim Ben Tara (22 pkt.), a u gości Karol Butryn i Taylor Averill (po 9 „oczek”).

- Czuję sporą złość i olbrzymi niedosyt. Mecz nie wyglądał tak, jakbyśmy tego chcieli. Mogliśmy powalczyć chociażby w drugim secie, w którym prowadziliśmy. Gdybyśmy go wygrali, to byłoby nam zdecydowanie lepiej. Trzeba jednak oddać, że ekipa z Nysy gra bardzo dobrze. Nie poddaliśmy się, lecz nie udało się wygrać - przyznał po meczu Mateusz Poręba, środkowy Indykpolu AZS Olsztyn,

W następnej kolejce, Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się w Iławie z Treflem Gdańsk (poniedziałek, 7 listopada, godz. 17:30).

PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)

PSG Stal: Kamil Kwasowski, Nicolas Zerba, Wassim Ben Tara, Michał Gierżot, Jakub Abramowicz, Tsimafei Zhukouski – Kamil Dembiec (libero) oraz Zouheir El Graoui, Kento Miyaura, Szymon Biniek (libero), Rafał Buszek

Indykpol AZS: Robbert Andringa, Taylor Averill, Karol Butryn, Bartłomiej Lipiński, Mateusz Poręba, Josua Tuaniga – Jakub Ciunajtis (libero) oraz Kamil Szymendera, Kuba Hawryluk (libero), Jan Król

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • mokat 2022-11-03 09:20:00 195.136.*.*
    ale wstyd zero walki
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1

www.autoczescionline24.pl