Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-04-15 10:37

Ożyła nadzieja na utrzymanie. Stomilanki z sensacyjnym zwycięstwem

Zdjęcie ilustracyjne

Stomilanki Olsztyn sprawiły sensację w niedzielne popołudnie (14 kwietnia). Podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały 1:0 na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Orlen Ekstraliga piłkarska kobiet miała dwutygodniową przerwę w rywalizacji. Taka przerwa ewidentnie przysłużyła się Stomilankom Olsztyn, które jedną nogą są już w I lidze, a po niedzieli delikatnie ożyły nadzieje na utrzymanie.

Stomilanki Olsztyn pojechały do Łęcznej skazane na pożarcie, a okazało się, że można wygrać na tak ciężkim terenie. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały 1:0 po golu Gabrieli Kędzi.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Optyczną przewagę w tym meczu miał Górnik, a Stomilanki czekały na swoją szansę po groźnych kontrach. Jedna taka akcja powinna zakończyć się golem.

Olsztynianki prowadzenie objęły w 51 minucie po tym jak wspomniana Kędzia podeszła do rzutu wolnego i huknęła z 30. metrów nie do obrony. Kwadrans później Stomilankom było łatwiej bronić korzystnego wyniku, bo za dwie żółte kartki wyleciała zawodniczka Górnika Weronika Kłoda.

Stomilanki wygrały pierwsze spotkanie w 2024 roku, a drugie w tym sezonie Orlen Ekstraligi kobiet. Strata do bezpiecznego miejsca w tym momencie wynosi siedem punktów, więc o pozostanie w lidze będzie bardzo ciężko.

Kolejne spotkanie Stomilanki zagrają u siebie z wiceliderem rozgrywek Pogonią Szczecin. Mecz zaplanowano na niedzielę (21 kwietnia 2024 roku) o godzinie 13:00 na olsztyńskich Dajtkach.

Górnik Łęczna - Stomilanki Olsztyn 0:1 (0:0)

0:1 - Kędzia 51'

Stomilanki: Sikora - Libera, Kędzia, Taranowska, Skrzypińska, Zubchyk, Sokołowska, Kałużna, Osajkowska, Marques (90' Kamala), Brown (90' Czarnecka)