[OPINIE] Konrad Sajkowski z Konfederacji: ''Tarcza 3.0 czyli PiS vs Polacy 3:0''

[OPINIE] Konrad Sajkowski z Konfederacji: ''Tarcza 3.0 czyli PiS vs Polacy 3:0''
Konrad Sajkowski
Fot. archiwum prywatne

Słuszną linie ma nasza władza. Ułatwienia w zwalnianiu pracowników to jest to, na co czekali Polacy. Zarówno przedsiębiorcy, jak i pracownicy. Słusznie zauważył dr Mentzen, że Tarcza 4.0 powinna ułatwiać likwidacje działalności i zamykanie firm... Co potem? Tego nie wie nikt, ale skoro tylko wybory uda się przepchnąć z sukcesem to kto by się przejmował? Kiedy władza będzie zabezpieczona na kolejne lata w postaci Rządu i Prezydenta to choćby dookoła zostały same gruzy, na Nowogrodzkiej będzie się lał szampan.

Ponad miesiąc zajęło PiS-owi przyznanie, że propozycja Konfederacji, przedkładana partii rządzącej w różnych formach, która miała m.in. zwalniać z płacenia ZUS-u drobnych przedsiębiorców, jest warta uwagi i teraz tryumfalnie, ogłaszając to jako swój pomysł, zostało to dopisane do trzeciej wersji Tarczy Antykryzysowej. Ostatnią rzeczą dziś jest oczywiście dopominanie się kto i kiedy to zaproponował, bo to nie w tym rzecz, ale czy naprawdę tam w ministerstwie nie ma ani jednego człowieka, który miałby styczność ze światem zewnętrznym? Z życiem poza ministerialnym? Czy nikt tam nie zdaje sobie sprawy czym jest ten czas niepewności dla przedsiębiorców zatrudniających ludzi i liczących straty z zamkniętych biznesów bez pewności, że Państwo nie przyjdzie po swój haracz? Najwidoczniej nie.

W ustawie jest mowa oczywiście tylko o kwietniu i maju, zupełnie jakby zaraz potem magicznie wszytko miało wrócić do stanu sprzed epidemii i nagle przedsiębiorcy będą w stanie bez problemu płacili ZUS. Ten podatek powinien być zawieszony przynajmniej do końca roku!

Wisienką na torcie jest oczywiście nowy podatek (a jakże) tym razem od usług streamingowych. Widocznie w czasie koronawirusa  tak często korzystaliśmy  z usług Netflixa, że Rząd uznał to za wystarczająco rozpowszechnioną wersję rozrywki, aby wepchnąć tam swoje chciwe łapy i coś z tego sobie uszczknąć. Swoim wyborcom i tak wytłumaczą, że przecież zabierają wielkim i bogatym (a ustami ministra Glińskiego wmawiają nam nawet, że to nie jest podatek tylko składka), ale my przygotujmy się na podwyżkę abonamentów... Kolejny gol do naszej bramki.

Konrad Sajkowski
Konfederacja

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • WiS 2020-05-03 14:20:32 89.206.*.*
  z czego bierze się dobrobyt według PISU? z 500+ z 13 emerytury z faworyzowania jednych kosztem drugich (służby mundurowe, aptekarze, rolnicy itp) z dopłat do wymieniania pieców z oplaty cukrowej z dopłat do paneli fotowoltaicznych z dopłat postojowych dla przedsiębiorców z oplaty za netflix - wprowadzili to kilka dni temu - smiechu warte ale tak jest z regulowania cen - przymiarka do regulowania cen warzyw Jak na takim socjalizmie gospodarczym sie wychodzi? przyklady: Grecja, Wenezuela, Hiszpania, Włochy a na czym naprawdę buduje się dobrobyt? na protekcjonizmie wlasnych przedsiebiorstw, na stwarzaniu dogodnych warunków, prostej i jak najskąpszej biurokracji, na niskich podatkach, na własnej polityce międzynarodowej, na wyborze obywatela ściezki rozwoju jego, jego rodziny i jego firmy - jakie mamy przeykłady? szybki wzrost niemiec przed i po wojnie Singapur, ZEA Irlandia w tym momencie jest pierwszy raz w historii bogatsza niz Wlk Brytania a co robi teraz irlandia? ułatwia, upraszcza, obniza podatki, caly sekret. co robi PIS? dodatkowe wnioski o doplaty, więcej biurokracji, te stosy papierów ktos musi wprowadzac do komputerów, generuje to dodatkowe koszta, potrzeba więcej ludzi, totalna abstrakcja i porażka Tak się składa, ze jedyną opcją w parlamencie do zapewnienia nam dobrobytu jest Konfederacja, stricte republikańskie i wolnosciowe podejscie do wlasnosci, uproszczenie maksymalne wszystkiego. chcesz zbudowac dom? informujesz organ - nie czekasz na zadną decyzje musisz tylko spelniac warunki lokalne sprzedajesz samochod i musisz zaplacic od tego podatek ?! - nic z tego - przeciez sam na niego zarobiłeś przykladów mozna mnozyc, wystarczy tylko wejsc w google i sprawdzic na czym to polega Potrzebujecie kolejnego Petru, Giertycha czy Palikota? Macie Holownie czlowieka z mam talent jesli potrzebujecie wolnosci wybór jest jasny
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 5
 • Majk 2020-05-03 09:50:45 79.191.*.*
  Pan wybaczy ale z brodziarzy to najfajniejszy jest Bartosz Grucela z Partii Razem, ciekawe czy swoje zęby on wybiela.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4
 • Taki mamy klimat 2020-05-02 19:25:22 176.221.*.*
  Kichawa już 2%. Upadek PO. To już ten pajac z konfederacji ma więcej.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • Dre 2020-05-02 17:38:14 185.138.*.*
  Konrad jak zwykle nic nie czyta tylko ogląda TVN. Poczytaj Konradzie trochę. To nie boli. Później pisz komentarze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 8