[OPINIE] Marcin Kulasek z Nowej Lewicy: ''Haki Ziobry''

[OPINIE] Marcin Kulasek z Nowej Lewicy: ''Haki Ziobry''
Marcin Kulasek
Fot. archiwum prywatne

Dwa tygodnie temu pisałem na tym portalu, że głowa już boli od tych sukcesów PiS w sprawie KPO. I pytałem dlaczego, skoro to takie pasmo sukcesów, do Polski wciąż nie popłynęły pieniądze? Okazało się, że jednak mogą nie popłynąć.

Przypomnę tylko własne słowa sprzed dwóch tygodni: „Widać wyraźnie, że wbrew bajkom opowiadanym Polakom, spór wokół KPO nie dobiegł końca. Krytyka, z jaką decyzja Ursuli von der Leyen spotkała się w Brukseli, oznacza, że Polska będzie skrupulatnie rozliczana z realizowania kamieni milowych. A przecież po odrzuceniu poprawek senackich sytuacja jest skomplikowana. Czy rząd zrealizował kamienie milowe związane z Izbą Dyscyplinarną czy to tylko blef?" Apelowałem też, by rząd wreszcie przestał bawić się z Unią Europejską w kotka i myszkę i do końca wywiązał się z obietnic. „Jeśli okaże się, że rząd próbował ograć Komisję Europejską, a do Polski znów dotrze informacja o ponownym zablokowaniu środków, to Polacy rządowi tego nie wybaczą" – pisałem. Dziś widać wyraźnie, że moja intuicja była słuszna.

Okazuje się, że zdaniem Very Jourov'ej, wiceszefowej Komisji Europejskiej przyjęta w Polsce ustawa o Sądzie Najwyższym nie wypełnia warunków tzw. kamieni milowych w Krajowym Planie Odbudowy. Po tych słowach poseł Solidarnej Polski, Janusz Kowalski, jeden z żołnierzy Zbigniewa Ziobro, napisał na TT:„Czas skończyć ten żenujący spektakl z kredytem z KPO. Polska nie powinna dalej dawać się szantażować i poniżać eurokratom. Czas zrezygnować z kredytu KPO, zablokować eurokredyt dla całej UE, samodzielnie pożyczyć pieniądze i odzyskać część oddanej za nic w 2021 r. polskiej suwerenności!"

Pytam więc polityków Solidarnej Polski: czy już wiecie, że Polska nie dostanie środków z KPO i stąd ta zmiana narracji? Bo niby dlaczego coś, co premier Morawiecki ogłosił swoim wielkim sukcesem, Wy dziś nazywacie tylko kredytem? Wynegocjowane środki już nie są sukcesem? Dlaczego chcecie blokować rozwój nie tylko Polski, ale i całej UE?

I wreszcie pora, by ktoś zadał pytanie czy z powodu cynicznej gry Zbigniewa Ziobry nie są przypadkiem zagrożone wypłaty dla Polski z wieloletnich ram finansowych UE na okres 2021–2027? Czy utrzymanie w rządzie takiego harcownika jak pan Ziobro, warte jest zrujnowania polskiej gospodarki? Czy Minister Sprawiedliwości ma na premiera aż tak mocne haki, że ten trzęsie przed portkami, niczym uczeń przed szkolnym łobuzem? Polacy czekają na odpowiedź!

Marcin Kulasek, wiceprzewodniczący Komisji Obrony Narodowej, poseł na Sejm RP, Sekretarz Generalny Nowej Lewicy

2147382000

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

 • olek 2022-07-05 18:38:52 95.160.*.*
  Kulasek czemu nie broniłeś dzieci niepełnosprawnych jak zabierali im szkołę -liczyłeś ludzi w kościele z Falejem
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Jajczyszyn 2022-07-05 08:29:34 5.173.*.*
  Urlop bez "Niego" jest nic nie wart. Jego lico oświetli każdy deszczowy dzień. Plecie brednie, ale jakie ma inteligentne okulary !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 0
 • Półka Eliza 0 2022-07-05 00:56:05 46.205.*.*
  Panie pośle dobrze napisane taka prawda Mowcie i piszcie tę prawdę wszędzie może dotrze to do tępych pisowskich łbów i jak zobaczą że żyje się coraz gorzej bo kasy nie będzie to rozgonia to pisowskie towarzystwo. W diably
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 7
 • Wyborca 2022-07-04 23:39:52 88.156.*.*
  Jaki Pan ładny, a jaki mądry i wygadany! Ale dlaczego pracowników olsztyńskiego ratusza broniły Pana partyjne koleżanki: Pani Magdalena Biejat i Pani Paulina Matysiak? Dlaczego Pan milczy w tej sprawie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0
 • Z miasta 2022-07-04 23:07:49 86.170.*.*
  Czy to ten co nie może wyżyć za 9 tyś w Warszawie.?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0
 • MłodA1 2022-07-04 22:04:07 94.254.*.*
  Panie Pośle. Nie wiem czy zgodzi się Pan z moim poglądem, ale uważam, że lewica w Polsce tak bardzo stała się składnikiem establishmentu, tylu jej członków jest w rozmaitych radach nadzorczych lub w inny sposób bogaci się kosztem społeczeństwa, że o żadnych zasadniczych zmianach nawet nie marzycie, wręcz sądzę, że się ich boicie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
2147382000