Advertisement

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki
Fot. własne/Dni Nauki i Sztuki 2010

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza do udziału w 9. Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, podczas których odbędzie się ponad 160 różnego rodzaju pokazów, warsztatów, wykładów, konkursów i prezentacji.

Jednym z ciekawszych elementów Dni Nauki i Sztuki będzie Europejska Noc Naukowców. 23 września zapraszamy do Kortowa oraz Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego.

Na początek spotykamy się w Kortowie przed Biblioteką Uniwersytecką o godz. 17.00, aby wspólnie uczestniczyć w inauguracji Nocy Naukowców. Gościem specjalnym będzie prof. Bogusław Wołoszański.

Zapraszamy na warsztaty, pokazy, wykłady, które zaplanowano w Bibliotece Uniwersyteckiej oraz w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu. Nie zabraknie konkursów o tematyce europejskiej. Współorganizatorami quizów jest Komisja Europejska i Discovery Sciences. Każdy uczestnik zostanie nagrodzony.

O godz. 20.00 zapraszamy na pokaz "Światło i dźwięk" z muzyką na żywo w wykonaniu Johna Portera z zespołem - teren zielony przed Biblioteką Uniwersytecką.

Nocą o godz. 22.00 startujemy z kinem plenerowym i zapraszamy wszystkich fanów SF w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów - film "Incepcja" najnowsze dzieło Christophera Nolana z gwiazdorską obsadą, m.in. Leonadro Di Caprio, Tom Berenger.

Moc atrakcji czeka wszystkich miłośników astronomii i nie tyko w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym. Od godziny 20.00 zaplanowano warsztaty astronomiczne, pokazy nieba, prelekcje, wystawy i konkursy.

Pełen Program

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz