Olsztyński PiS komentuje sprawę referendum i rządy Grzymowicza: ''Bardzo krytycznie oceniamy jego działalność''

Olsztyński PiS komentuje sprawę referendum i rządy Grzymowicza: ''Bardzo krytycznie oceniamy jego działalność''
Lokalne struktury PiS krytykują rządy prezydenta Piotra Grzymowicza
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Wczoraj pisaliśmy o tym, że referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza nie odbędzie się. Olsztyńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości odniosły się do decyzji komisarza wyborczego. Skrytykowano też rządy włodarza miasta. Oświadczenie zostało też zauważone w mediach społecznościowych. Autorzy komentarzy z reguły wyrażali tam opinie, że jest to próba przejęcia, przez rządzącą w kraju partię, lokalnej inicjatywy referendalnej.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotra Grzymowicza nie odbędzie się. Powodem jest zebranie niewystarczającej liczby podpisów poparcia tej inicjatywy. Więcej: Referendum się nie odbędzie! Zabrakło 2 tysięcy podpisów.

Dziś otrzymaliśmy oświadczenie, w którym lokalne struktury PiS odnoszą się do decyzji komisarza wyborczego oraz krytykują rządy Piotra Grzymowicza. Przedstawiciele olsztyńskiego oddziału partii rządzącej uważają, że miasto potrzebuje zmian i są gotowi podjąć rozmowy z różnymi środowiskami, ale dopiero po wyborach na prezydenta RP.

W mediach społcznościowych pojawiło się mnówstwo komentarzy krytykujących postawę PiS-u. Internauci zarzucają, że próbują oni przejąć inicjatywę referendalną.

- Aha, czyli do tematu wrocimy, ale już pod auspicjami PiSu – uważa jeden z komentujących.

- Czyli czeka nas hucpy ciąg dalszy. Zdrowia życzę, Olsztyniacy! – dodaje inny.

Pełną treść oświadczenia PiS prezentujemy poniżej. Zachęcamy także naszych czytelników do wyrażania opinii na ten temat.  

Oświadczenie PiS w Olsztynie w sprawie odrzucenia przez Komisarza Wyborczego wniosku o przeprowadzenie referendum dotyczącego odwołania Prezydenta Olsztyna

Komisarz Wyborczy w Olsztynie postanowił o odrzuceniu wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania Prezydenta Olsztyna z powodu zebrania niewystarczającej liczby podpisów poparcia tej inicjatywy.

Z wielkim szacunkiem podchodzimy do starań organizatorów referendum, zmierzających do odwołania Prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza. Od wielu lat konsekwentnie, bardzo krytycznie oceniamy Jego działalność i podejmowane decyzje. Jednak wybrany przez inicjatorów termin referendum był dla nas zasadniczą przeszkodą do zaangażowania się w tę inicjatywę. Kolidował bowiem z najważniejszym w tym roku wydarzeniem politycznym - wyborami Prezydenta RP. Organizatorzy referendum nie wskazali przy tym  potencjalnego, alternatywnego  kandydata na Prezydenta Olsztyna. Jednocześnie jesteśmy głęboko przekonani, że zmiana na tym stanowisku jest potrzebna naszemu miastu i jego mieszkańcom. Koniecznym warunkiem jest jednak współpraca wszystkich środowisk o tym przekonanych. Musi ona doprowadzić do uzgodnienia listy niezbędnych zmian w polityce i kierunkach rozwoju miasta, wyłonienia  wspólnego kandydata na Prezydenta Olsztyna oraz ustalenia optymalnego harmonogramu działań.

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do takich rozmów bezpośrednio po wyborach Prezydenta RP.

Prawo i Sprawiedliwość

Komitet Miejski w Olsztynie

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • Ot 2020-03-29 09:02:25 89.228.*.*
  PiS=brak honoru co oni zrobili z tym krajem a na prezydenta niezależny kandydat nie uwikłany w jakieś gierki
  Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
 • Leszko 2020-03-28 08:44:35 5.173.*.*
  Czesiek nie wróci, komunalnych nie będzie.
  Odpowiedz Oceń: 15 13 Zgłoś treść
 • Leszko 2020-03-28 08:44:35 5.173.*.*
  Czesiek nie wróci, komunalnych nie będzie.
  Odpowiedz Oceń: 15 10 Zgłoś treść
 • Niezależny sygnalista 2020-03-27 17:30:40 188.147.*.*
  Wszystkim narzekaczom dedykuję proste i zrozumiałe przesłanie- pocałujta w d... wójta!!!
  Odpowiedz Oceń: 18 12 Zgłoś treść
 • Misza 2020-03-27 16:36:54 79.191.*.*
  Oj widać dupcia zapiekła XDDDD
  Odpowiedz Oceń: 13 1 Zgłoś treść
 • Anty pis 2020-03-27 16:06:00 188.147.*.*
  Nawet PiS lepszy od grzymowicza nieudacznika co totalnie zrujnował moje miasto .Olsztyniacy to dziwna nacja ktoś sra im w mordy a oni się cieszą bo mają wiesniacki tranwaj
  Odpowiedz Oceń: 21 35 Zgłoś treść
 • MP 2020-03-27 15:07:21 188.147.*.*
  PIS że Szmitem na czele jest tak samo dobrym samorządowcem jak aktualny Prezydent
  Odpowiedz Oceń: 7 27 Zgłoś treść
 • Ile jeszcze? 2020-03-27 14:27:47 94.254.*.*
  Ile jeszcze razy muszą się skompromitować żeby zrozumieć i uszanować wolę mieszkańców, że jedyny czas na zmiany to wybory samorządowe za 3 lata?
  Odpowiedz Oceń: 32 10 Zgłoś treść