Olsztyn przeciwko przemocy wobec kobiet

Olsztyn przeciwko przemocy wobec kobiet
Do końca tygodnia budynek obserwatorium będzie oświetlony na pomarańczowo
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Do końca tygodnia wieża ratusza oraz budynek obserwatorium będą oświetlone pomarańczowym światłem. Ma to związek z akcją klubu Soroptimist International. Miasto w ten sposób włącza się w kampanię przeciwko przemocy wobec kobiet.

Do końca tygodnia wieża ratuszowa oraz budynek olsztyńskiego obserwatorium będą oświetlone pomarańczowym światłem. W ten sposób miasto włącza się do międzynarodowej Kampanii Przeciw Przemocy Orange the World. Akcja trwa do 10 grudnia. Barwa oświetlenia nawiązuje do ubioru działaczek z klubu Soroptimist International.

Akcja od dwóch lat odbywa się w Polsce. Jednak Organizacja Narodów Zjednoczonych zainicjowała ją już 20 lat temu. Na całym świecie miasta, w których znajdują się kluby „Soroptymistek”, są oświetlone na pomarańczowo.

Z danych klubu wynika, że co piąta Polka padła ofiarą przemocy, a wśród nich jedna na trzy doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej, w tym 22-proc. z rąk partnera. Ponad 20 proc. poszkodowanych zgłasza molestowanie seksualne w internecie. Kobiety to 90 proc. ofiar przemocy w rodzinie wśród osób dorosłych.

Komentarze (6)

Dodaj swój komentarz

  • Młoda 2019-11-27 17:36:37 37.47.*.*
    Cytat z artykułu: ,,co piąta Polka padła ofiarą przemocy, a wśród nich jedna na trzy doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej, w tym 22-proc. z rąk partnera. Ponad 20 proc. poszkodowanych zgłasza molestowanie seksualne w internecie. Kobiety to 90 proc. ofiar przemocy w rodzinie wśród osób dorosłych". Komentarz: Kobiety doświadczają na codzień nie tylko przemocy, w tym fizycznej i seksualnej. Są także molestowane seksualnie. Kobiety w Olsztynie w świetle ostatnich poczynań Grzymowicza i Rady Miasta Olsztyna są jako rodzic: - pozbawione dotacji do żłobków - pozbawione darmowych zajęć na basenie - pozbawione dostępu do kultury w szkole. Za tę samą pracę otrzymują mniejsze niż mężczyźni wynagrodzenie. Na listach wyborczych jest ich mniej niż mężczyzn. Nam nie potrzeba pomarańczowych świateł. Pora na Prezydenta który będzie szanował codzienny trud kobiet. Codzienny szacunek A nie raz na rok doraźna akcja. Z tego powodu
    Odpowiedz Oceń: 10 1 Zgłoś treść
  • Majkel112x 2019-11-27 16:44:16 77.253.*.*
    A kiedy akcja stop przemocy wobec mężczyzn?
    Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść