Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-11 13:42

Redakcja

Olsztyn "myje ręce, bo wie więcej"

Olsztyn
Przedszkolaki uczyły się zdrowych nawyków podczas akcji "Myję ręce, bo wiem więcej"
Fot. UM w Olsztynie

Jest jedną z najbardziej podstawowych czynności, która nie powinna nikomu sprawiać problemu. Jednak specjaliści przyznają, że znaczna część z nas nie umie myć rąk.

reklama

To skuteczny sposób na zatrzymanie rozprzestrzeniania się zakażeń. Mycie rąk jest najprostszą ochroną przed chorobotwórczymi bakteriami, wirusami, grzybami i pasożytami. Najmłodsi olsztynianie uczyli o tym podczas cyklicznej akcji "Myję ręce, bo wiem więcej".

- Mycie dłoni to najtańsza i najskuteczniejsza profilaktyka przecfiwko zakażeniami - mówi dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie, Janusz Dzisko. - Należy pamiętać, że mycie dłoni to nie jest tylko namydlenie i spłukanie wodą. Jest sporo strategicznych miejsc, na które zwracamy szczegółną uwagę. No i mycie dłoni powinni trochę trwać.

Jak podkreślają przedstawiciele SANEPiD-u, o higienę dłoni rzadziej dbają panowie, niż panie. Z badań wynika, że np. po skorzystaniu z ubikacji ręce myje zaledwie połowa mężczyzn.

Podczas przedsięwzięcia edukatorzy pokazywali olsztyńskim przedszkolakom jak poprawnie myć dłonie. Poza tym uczestnicy wydarzenia mogli dowiedzieć się więcej o profilaktyce zatruć pokarmowych, bezpiecznym grzybobraniu i usuwaniu kleszczy, szczepieniach, zasadach opalania czy jakości wody do picia w kąpieliskach.

- Młodzi olsztynianie mogli zdobyć niezwykle istotne informacje - mówi prezydent Olsztyna, Robert Szewczyk. - To bardzo wartościowe, że przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej są tak zaangazowani w szerzenie wiedzy. Mam nadzieję, że najmłodsi przekażą to, czego się nauczyli, także swoim opiekunom.

We wtorkowym (11 czerwca) wydarzeniu wzięło udział ok. 1,5 tys. przedszkolaków ze stolicy Warmii i Mazur.

[galeria zdjęć]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl