''Odmrażają'' olsztyńskie sądy. Na początek sprawy rodzinne

''Odmrażają'' olsztyńskie sądy. Na początek sprawy rodzinne
Olsztyńskie sądy przygotowją się do powrotu do orzekania w sprawach rodzinnych
Fot. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Olsztyńskie sądy powoli szykują się do powrotu do normalności. Na początek mają być wznowione badania diagnostyczne w opiniodawczych zespołach sądowych specjalistów zajmujących się sprawami rodzinnymi, opiekuńczymi i nieletnich.

„Odmrażanie” sądów rozpocznie się 18 maja. Na początek rozpatrywane będą sprawy rodzinne. Jednak spotkania ze specjalistami odbywać się będą przy zachowaniu reguł bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujących w kraju podczas epidemii koronawirusa.

- Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie zarekomendował przeprowadzenie takich badań w szczególności w sprawach opiekuńczych, w sprawach o rozwód i separację, jak również w przypadkach uznanych przez kierownika OZSS za pilne i priorytetowe, w tym badań nieletnich przebywających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych – wyjaśnia sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik olsztyńskiego sądu okręgowego.

Wszyscy pracownicy sądu oraz interesanci będą musieli zachować podstawowe zasady sanitarne, tj. zachować 2-metrowy odstęp, dezynfekować ręce oraz zakrywać usta i nos maseczką lub chustką.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • MP 2020-04-30 22:22:21 88.156.*.*
    Ojoj Jak się kasta boi,pewnie mają na Ali na m2 100 osób
    Odpowiedz Oceń: 0 2 Zgłoś treść
  • dno tfuuu 2020-04-30 16:06:50 95.160.*.*
    Pracownicy na kasach pracują non stop, codziennie mają styczność z setkami klientów a leniwi sędziowie siedzą sobie w domu. Oczywiście zaraz będzie lato i sędziowie pójdą na "zasłużone"urlopy, a później bliżej nowego roku więc po co pracować. To wielki dramat ludzi walczących o sprawiedliwoś, tym bardziej że sądy tak opieszale pracują. Dno totalne.
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść