''Oblepianie Olsztyna''

''Oblepianie Olsztyna''
Fot. Ryszard Żuchowski - CinemaPhoto.pl/oblepmywarszawe.blogspot.com

Warszawska performerka i tancerka, Małgorzata Pianowska, razem z olsztyńskimi tancerzami i artystami szykuje ciekawą akcję w przestrzeni miejskiej stolicy Warmii i Mazur. Tancerze w kolorowych ubraniach będą tworzyć z własnych ciał konstrukcje architektoniczne łącząc się z architekturą miasta - dosłownie ją oblepiając, budując barwne wypełnienie szarych budynków.

Organizatorzy akcji zachęcają do włączenia się w oblepianie Olsztyna. To zaproszenie do wspólnej, architektonicznej wędrówki ulicami Olsztyna, które staną się inspiracją do tworzenia kolejnych form, a często karkołomnych konstrukcji z ludzkich ciał.

Cała akcja będzie nagrywana, a na koniec zostanie stworzony film podsumowujący.

Małgorzata Pianowska poprowadzi przed akcją dwudniowe próby, stworzy scenariusz i wybierze miejsca, w którym odbędzie się performance.

Osoby chętne do wzięcia udział w akcji będą uczestniczyły w warsztatach, które odbędą się 11.10.2013 (piątek) o godzinie 17.30 oraz 12.10.2013 (sobota) o godzinie 12.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji OBLEPIANIE OLSZTYNA mogą zgłaszać się mailowo na adres: fundacja.dzianina@wp.pl  (w mailu proszę napisać kilka słów o doświadczeniu tanecznym).

Sama akcja Oblepiania Olsztyna odbędzie się 13 października o godzi nie 12.00 w przestrzeni miejskiej.Źródło: inf.organizatora

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • kóba 2013-10-10 23:07:53 83.12.*.*
    a może LEPIEJ pozbierałaby w Olsztynie GÓWNA po psach....
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0